REKLAMA

Sygnity zwiększa wyniki po pierwszym półroczu 2020/21 również dzięki rozwiązaniu rezerw

2021-06-16 23:00
publikacja
2021-06-16 23:00
Sygnity zwiększa wyniki po pierwszym półroczu 2020/21 również dzięki rozwiązaniu rezerw
Sygnity zwiększa wyniki po pierwszym półroczu 2020/21 również dzięki rozwiązaniu rezerw
/ gpw.pl

Grupa Sygnity w pierwszym półroczu roku finansowego 2020/21 zanotowała 31,3 mln zysku operacyjnego oraz nieco ponad 32 mln zł zysku netto. Duży wpływ na wyniki Sygnity miało rozwiązanie rezerw wynikające z ugody podpisanej z Fast Enterprises - poinformowało Sygnity w komunikacie.

W ciągu 6 pierwszych miesięcy roku obrotowego 2020/21 (tj. październik 2020 – marzec 2021) grupa Sygnity osiągnęła 103 mln zł przychodów, co oznacza ich zmniejszenie w porównaniu z okresem rok wcześniej. Grupa zanotowała 32,7 mln zł zysku na sprzedaży, co daje rentowość na poziomie 31,8 proc. Dla porównania, przed rokiem w tym samym okresie było to 29,6 proc.

Wynik na poziomie operacyjnym oraz netto wzrósł w pierwszym półroczu w związku z rozwiązaniem rezerw na roszczenia i potencjalne odsetki w – zażegnanym ugodą - sporze z byłym podwykonawcą Sygnity – firmą Fast Enterprise. W konsekwencji EBIT w 1 półroczu 2020/21 wyniósł 31,3 mln zł, EBITDA 37,5 mln zł, a zysk netto 32 mln zł. Po znormalizowaniu o wpływ ugody wynik operacyjny ukształtował się w kwocie 17 mln zł wobec 19,9 mln w okresie porównywanym; zysk netto zaś utrzymał się na poziomie ok. 13 mln zł.

"W obszarze sprzedaży koncentrujemy się na rosnących potrzebach klientów związanych z transformacją cyfrową – zarówno w sektorze publicznym, jak i komercyjnym. Liczymy na to, że projekty, które w ostatnich miesiącach pozostawały w zawieszeniu z uwagi na niepewność wynikającą z pandemii, ruszą w najbliższym czasie. Wierzymy, że „odmrożenie” tych projektów pozwoli nam najpierw odbudować, a później zwiększyć przychody" – powiedział wiceprezes Sygnity Mariusz Jurak.

"Nasz cel na najbliższe kwartały to regularne generowanie gotówki i budowa rentownego backlogu, który pozwoli nam zwiększyć przychody i utrzymać marże. Dzięki planowanej emisji obligacji nie tylko spłacimy długi, ale będziemy mogli uwolnić środki na rozwój, realizację innowacyjnych pomysłów i inwestycji. Jednocześnie trwa w spółce proces przeglądu opcji strategicznych, w ramach którego rozważane są różne możliwe opcje strategiczne w odniesieniu do działalności biznesowej Sygnity, w tym możliwość pozyskania potencjalnego partnera, który wesprze przyspieszenie rozwoju Grupy Sygnity w interesujących nas segmentach rynku" - dodał prezes Bogdan Zborowski.

W najbliższym czasie informatyczna spółka wyemituje obligacje, które umożliwią całkowitą spłatę pozostałego zadłużenia objętego umową restrukturyzacyjną.

"Utrzymanie wysokiej rentowności biznesu i stałe generowanie gotówki pozwoliło nam spłacić dużą część długu. Wkrótce umożliwi nam też zakończenie ciążącej spółce umowy restrukturyzacyjnej. Oznacza to nie tylko zniesienie wielu ograniczeń choćby jeśli chodzi o wypłaty ewentualnej dywidendy, ale zdejmuje też ze spółki szereg obowiązków związanych z obsługą takiej umowy, co pozwoli ograniczyć koszty ponoszone dotychczas przez Sygnity" - powiedziała Inga Jędrzejewska, członek zarządu ds. finansowych Sygnity. (PAP Biznes)

pr/

-

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki