REKLAMA

Strzały w "białym miasteczku”. Nie żyje mężczyzna

2021-09-18 12:24, akt.2021-09-18 20:42
publikacja
2021-09-18 12:24
aktualizacja
2021-09-18 20:42
Strzały w "białym miasteczku”. Nie żyje mężczyzna
Strzały w "białym miasteczku”. Nie żyje mężczyzna
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Sobotnią konferencję w "białym miasteczku 2.0” w Warszawie przerwał huk wystrzału. Policja przekazała PAP, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż doszło do samookaleczenia, a mężczyzna zmarł.

W rozmowie z PAP podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji poinformował, że do zdarzenia na terenie "Białego Miasteczka" przy al. Ujazdowskich w Warszawie doszło w sobotę około godziny 10.20. "Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do samookaleczenia mężczyzny w wieku około 70 lat" - powiedział podkomisarz.

"Mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Niestety, w związku z poniesionymi obrażeniami mężczyzna zmarł" - podał policjant. Wskazał, że na miejscu zdarzenia trwają czynności. "Ustalamy, jak doszło do tego zdarzenia" - dodał.

Polska Agencja Prasowa dotarła do zdjęcia listu mężczyzny, który w sobotę śmiertelnie postrzelił się w "białym miasteczku 2.0” w Warszawie.

W odręcznie napisanym liście widnieje data 18.09.2021 r., miejscowość, numer egzemplarza - 1. "Oddałem życie jako protest przeciwko strajkowi służby zdrowia (bo jest polityczny przeciw Polsce PiS)!" - czytamy w liście. Został on podpisany imieniem i nazwiskiem, pada w nim także data urodzenia mężczyzny.

Wcześniej RMF FM informowała, że dotarła do listu mężczyzny, który śmiertelnie się postrzelił. Według rozgłośni, z nieoficjalnych informacji wynika, że zmarły to starszy mężczyzna, emerytowany wojskowy. Poza listem policja znalazła przy nim dwie sztuki broni.

Protestujący: do niedzieli wieczór zawieszamy działalność "białego miasteczka"

W związku z tragedią, która poruszyła nas wszystkich, podjęliśmy decyzję o tym, że do niedzieli wieczór zawieszamy działalność "białego miasteczka" przed KPRM - poinformował w sobotę wieczorem komitet protestacyjno-strajkowy pracowników ochrony zdrowia.

W sobotę przed południem podczas konferencji prasowej komitetu protestacyjno-strajkowego w Warszawie, na terenie "białego miasteczka" przy al. Ujazdowskich doszło do tragicznego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż doszło do samookaleczenia, a mężczyzna, który tego dokonał - zmarł.

Komitet protestacyjno-strajkowy informował początkowo w oświadczeniu, że mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy i trafił do szpitala, a w związku z zaistniałą sytuacją zdecydowano o zrezygnowaniu z sobotnich wydarzeń. Podkomisarz Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji podawał, że mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala i zmarł w związku z poniesionymi obrażeniami.

"W miasteczku dziś wydarzyła się tragedia, która poruszyła nas wszystkich - uczestników, tragedia która poruszyła także wiele osób spoza miasteczka. W związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że do jutra do wieczora zawieszamy działalność +białego miasteczka+ w tej formie, którą prowadziliśmy do tej pory, a w miasteczku ogłaszamy czas ciszy, zadumy i żałoby" - powiedział dziennikarzom w sobotę wieczorem Piotr Pisula z Porozumienia Rezydentów. Dodał, że wszelkie dalsze informacje zostaną przekazane w niedzielę wieczorem.

"Białe Miasteczko 2.0" istnieje od 11 września, powstało po manifestacji pracowników ochrony zdrowia w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Akcja nawiązuje do "białego miasteczka" pielęgniarek z 2007 r. (PAP)

autorzy: Marcin Jabłoński, Sonia Otfinowska

mja/ sno/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (13)

dodaj komentarz
lorelie
Polacy nie popierają strajku.
glowny_analityk_bankier_pl
"Jasiu" Polska ci dziękuje, zrobiłeś swoje, służby zadowolone, zadanie wykonane,nie miałeś wiele dni do wyroku śmierci, także nic nie straciłeś, gratulacje dla tych co znaleźli takiego gościa, takich co poświęcą się dla sprawy jest niewiele, nawet nie promil, ktoś kto nad tym myśli, imponuje mi. Jakbyście "Jasiu" Polska ci dziękuje, zrobiłeś swoje, służby zadowolone, zadanie wykonane,nie miałeś wiele dni do wyroku śmierci, także nic nie straciłeś, gratulacje dla tych co znaleźli takiego gościa, takich co poświęcą się dla sprawy jest niewiele, nawet nie promil, ktoś kto nad tym myśli, imponuje mi. Jakbyście chcieli ze mną nawiązać współpracę to zapraszam
itso_cien_na_sciane
zakładasz organizacje terrorystyczną ?
glowny_analityk_bankier_pl odpowiada itso_cien_na_sciane
Szukam dobrej Państwowej roboty, a w służbach znalazłbym etat bo dla mnie są strasznie przewidywalne.
itso_cien_na_sciane odpowiada glowny_analityk_bankier_pl
nie rozumiem pogubiłem się w tym co piszesz
grzegorzkubik
To jest ofiara haseł w stylu PIS = dyktatura. Czekamy na kolejne doniesienia ze strony opozycji. Wariactwo Platformy udarze w zwykłych ludzi , którzy pod wpływem propagandy wierzą w różne bzdury i jak się nie podpalają to robią inne rzeczy. Pan miał 94 lat. W listopadzie dostałby 14-stą emeryturę ale w TVN-ie mu o tym To jest ofiara haseł w stylu PIS = dyktatura. Czekamy na kolejne doniesienia ze strony opozycji. Wariactwo Platformy udarze w zwykłych ludzi , którzy pod wpływem propagandy wierzą w różne bzdury i jak się nie podpalają to robią inne rzeczy. Pan miał 94 lat. W listopadzie dostałby 14-stą emeryturę ale w TVN-ie mu o tym nie powiedzieli. Stworzyli narrację, że czeka go grzebanie po śmietnikach.
itso_cien_na_sciane
o czym ty gadasz chyba żeś obiektywnie nie spojrzał na przekaz tvp info pralnia mózgów starszego pokolenia
prs
Te miasteczko to sciema..lekarze olewaja ten protest, tam nie ma ludzi..
itso_cien_na_sciane
nie ma wolnych mediów wiec nie wiadomo co tam się dzieje :D
szczecinianin
szkoda go w ten sposób to władzy nie zmienimy jak przeciwnicy pis zaczną popełniać samobójstwa.

Powiązane: Protest medyków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki