REKLAMA

Spyrosoft rozważa notowanie na zagranicznej giełdzie

2022-09-26 18:22
publikacja
2022-09-26 18:22

Spyrosoft rozważa notowanie na zagranicznej giełdzie - poinformowała spółka w komunikacie. W tym celu zarząd Spyrosoft przyjął program zamiany akcji spółki na akcje spółek zależnych.

Spyrosoft rozważa notowanie na zagranicznej giełdzie
Spyrosoft rozważa notowanie na zagranicznej giełdzie
/ Bankier.pl

"Aktualnie emitent jest spółką dominującą w stosunku do spółek zależnych należących do grupy kapitałowej Spyrosoft. Emitent kontroluje spółki zależne, przede wszystkim poprzez posiadanie większości akcji lub udziałów w spółkach zależnych, jednakże część akcji lub udziałów w spółkach zależnych należy do kluczowej kadry menedżerskiej i/lub założycieli tych spółek. Celem programu jest nabycie przez emitenta wszystkich akcji lub udziałów w spółkach zależnych w zamian za objęcie przez uprawnionych akcji emitenta nowej serii, które emitent w przyszłości wyemituje w celu ich zaoferowania uprawnionym. W wyniku zamiany wspólnicy lub akcjonariusze spółek zależnych otrzymają rynkowo wycenione i zbywalne aktywa, jakimi są akcje Spyrosoft. W ocenie zarządu program stworzy również atrakcyjną zachętę dla założycieli nowych spółek do dołączenia do grupy kapitałowej Spyrosoft" - napisano.

"Celem przygotowania się do przedsięwzięcia opisanego w pkt (i) Spyrosoft zamierza doprowadzić do sytuacji, w której jedynym akcjonariuszem lub wspólnikiem spółek zależnych będzie emitent, a uprawnieni staną się akcjonariuszami emitenta" - dodano.

Spyrosoft podał, że oferta zamiany akcji zostanie złożona nie wcześniej niż 1 stycznia 2023 roku i nie później niż w czerwcu 2028 roku, a zamiana nastąpi według parytetu wymiany określonego w umowie. Parytet zostanie wyliczony na podstawie zaudytowanego wyniku EBITDA spółek zależnych oraz emitenta za dany rok referencyjny oraz odpowiednich mnożników rynkowych. Rok referencyjny będzie wynikał z decyzji zarządu Spyrosoft i będzie mógł się różnić dla poszczególnych spółek zależnych.

Spyrosoft, który jest dostawcą usług programistycznych i rozwiązań IT od 2016 roku, w marcu 2022 roku zadebiutował na GPW. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Tematy
Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Zrealizuj plany dzięki Pożyczce Internetowej. RRSO: 9,04%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki