REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Spółka zależna PCC Exol i PCC Rokita uruchomi produkcję w Malezji

2017-02-10 11:12
publikacja
2017-02-10 11:12

Elpis, spółka zależna PCC Exol i PCC Rokita, podpisała z malezyjską firmą Petronas Chemicals Group Berhad ramowe porozumienie, w ramach którego rozpoczną się przygotowania do realizacji potencjalnej inwestycji w produkcję oksyalkilatów w Malezji - podały firmy w komunikatach.

"(...) działania operacyjne zmierzające do realizacji projektu będą prowadzone przez Elpis. W szczególności będą to aktywności związane z pozyskaniem finansowania, uzyskaniem wymaganych zgód stosownych organów i instytucji, zapewnieniem niezbędnego majątku i zarządzaniem nim oraz zabezpieczeniem dostaw surowców i usług. Strony ustaliły, iż PCG będzie wspierać Elpis w podejmowanych czynnościach" - napisano w raportach.

Równolegle Elpis zawarł z Petronas Chemicals Marketing Labuan, spółką należącą do PCG, umowę regulującą warunki dostaw tlenku etylenu, który jest głównym surowcem do produkcji oksyalkilatów. Rozpoczęcie dostaw jest uzależnione od uruchomienia produkcji oksyalkilatów.

Elpis utworzy spółkę z siedzibą w Malezji, dedykowaną do realizacji projektu.

Petronas Chemicals Group ma prawo nabyć do 50 proc. udziałów spółki celowej w terminie dwóch lat od rozpoczęcia produkcji i dostaw oksyalkilatów. (PAP)

morb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki