REKLAMA

Spadki na Wall Street, rosną obawy o wojnę handlową z Chinami

2018-03-14 22:45
publikacja
2018-03-14 22:45

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się spadkami, a inwestorzy obawiają się, że odpowiedź Chin na planowane przez prezydenta USA cła może zaszkodzić m.in. amerykańskiemu przemysłowi lotniczemu.

/ fot. Lucas Jackson / Reuters

Dow Jones Industrial spadł na zamknięciu o 1,00 proc. do 24.758,12 pkt.

S&P 500 poszedł w dół o 0,57 proc. do 2.749,48 pkt.

Nasdaq Comp. stracił 0,19 proc. do 7.496,81 pkt.

Do spadków na DJI najmocniej przyczyniły się spadki akcji Boeinga, który zniżkował o 2,49 proc.

Na rynku dominują obawy o wybuch wojny handlowej i wzrost napięć geopolitycznych.

Angela Merkel, kanclerz Niemiec, wyraziła w środę po południu wątpliwość, czy Unia Europejska zdoła uzyskać zwolnienie z barier, które USA planują nałożyć na importowaną stal i aluminium.

Prezydent USA Donald Trump rozważa nałożenie ceł na wart ok. 60 mld USD import z Chin w sektorach technologicznym i telekomunikacyjnym - informuje Reuters, powołując się na dwa źródła. Portal Politico podał z kolei, że wymierzone przez USA w Chiny bariery mogą objąć import wart co najmniej 30 mld USD rocznie i zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach.

CNBC informuje natomiast, że nowy pakiet obostrzeń może objąć również ograniczenia inwestycyjne dla chińskiego kapitału oraz wizowe dla obywateli Chin. Nadwyżka Chin w handlu z USA wynosi ok. 375 mld USD.

Zapowiedź powołania Mikea Pompeo, obecnego szefa CIA, na nowego Sekretarza Stanu USA również odbierane jest jako symptomatyczne dla zaostrzenia kursu administracji Trumpa wobec Chin. (PAP)

mj/ tus/ rsw/ mbud/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki