Soros: to Putin nakazał strzelać na Majdanie

To Władimir Putin nakazał prezydentowi Ukrainy Wiktorowi Janukowyczowi strzelanie do demonstrantów na Majdanie - mówił amerykański finansista George Soros w telewizyjnym programie w kanale "Freedom of Speech".

Soros: to Putin kazał strzelać do ludzi (fot. Odd Andersen / EastNews)

Jego zdaniem, prezydent Rosji uzależnił od tego udzielenie władzom w Kijowie pomocy finansowej. "Chcesz dostać te pieniądze? Usuń tych ludzi z miasta, pokaż siłę!" - tak według Sorosa Władimir Putin miał powiedzieć Wiktorowi Janukowyczowi.

Demonstracje na Placu Niepodległości w Kijowie rozpoczęły się w listopadzie 2013 roku, po tym, jak Wiktor Janukowycz odłożył podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Protesty wkrótce rozlały się na inne ukraińskie miasta, a w starciach z policją zginęło kilkaset osób. Rozszerzająca się rewolucja doprowadziła do obalenia prezydenta w lutym 2014 roku i rozpisania wyborów. Stała się też dla Moskwy pretekstem do aneksji Krymu i wysłania wojsk na wschód Ukrainy, gdzie wspierały prorosyjskich separatystów.

OCEŃ ZUS [ANKIETA]

Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji, gdzie zorganizował kilka konferencji prasowych.

en.censor.net.ua/IAR/dw/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 17 ~jesh

a pan Soros sfinansowal awanture na Majdanie banderowcom, zeby kolejny kraj I kolejne miliony ludzi doprowadzic do tej 'nowoczesnej zglobalizowanej' nedzy zeby on pociagal za sznureczki...

! Odpowiedz
0 0 ~rtr

a po co mu takie długoterminowe, niepewne inwestycje? długo przecież nie pociągnie

! Odpowiedz
7 12 ~romek

Ciekawe, że takie osądy są ostatnio bardzo popularne ..... śledztwa się jeszcze nawet na dobre nie zaczęły ale wyroki już zapadły ..... Panie Soros lekceważąc sobie rzetelność i uczciwość skazujecie się na bycie po tej samej stronie co taki Putin .... Co więcej dajecie mu argumenty do działania sprzecznego z prawem i umowami. Przecież panowie ze "szlachty jerozolimskiej" robiąc majdan nie przestrzegali demokratycznych procedur zmiany władzy, co więcej do dziś nie wiadomo kto i skąd strzelał .... i teraz chcece by Putin przestrzegał zasad które Wy łamiecie??

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 14 ~wolna_europa

jakby nie było i janukowycz i putin są przegrani w sprawie ukrainy bo promoskiewski reżim poległ

! Odpowiedz
9 9 ~jesh

jak ukraincy posmakuja tej wspanialej europy I ich cen I roboty za drobne w kraju zamienionym na kolonie niemiecka to szybko zmienia zdanie, bo do rosji do roboty juz nie pojada, a w niemcach I wszedzie indziej beda dymac na czarno I to obecni migranci posmakuja tej konkurencji jak nas wytna z ichnich rynkow pracy bo nas musza legalnie a ich nie zatrudniac...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 17 ~kimtim

To bulwersujące. Tylko moje pytanie: Skąd p.Soros posiada takie informacje? Wróżenie z fusów oraz pomówienia czy wiedza autentyczna?

! Odpowiedz
2 6 ~rastaman

Gość ma wywiad, byś się zdziwił jak dobry

! Odpowiedz
9 19 ~Waldi

Nie ma to jak krzyczeć ..'łapać złodzieja', żeby odwrócić uwagę od siebie.

! Odpowiedz
7 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil