REKLAMA

Soho Development chce skupić akcje własne za maks. 250 mln zł

2017-05-26 19:42
publikacja
2017-05-26 19:42

Akcjonariusze Soho Development zdecydują o przeznaczeniu do 250 mln zł na skup akcji własnych - wynika z projektów uchwał na NWZ zwołane na 22 czerwca.

"Akcje własne spółki zostaną nabyte poza rynkiem regulowanym w drodze jednego lub więcej zaproszeń do składania ofert zbycia akcji, skierowanych do wszystkich akcjonariuszy spółki" - napisano.

Upoważnienie do nabycia akcji własnych obowiązuje w okresie do 31 grudnia 2018 r.

NWZ będzie głosowało także emisję do 4,5 mln warrantów oraz akcji serii F, które mają być obejmowane przez uczestników programu motywacyjnego, tj. członków zarządu Soho i jego spółek zależnych oraz osób uznanych za "personel kluczowy".

W porządku obrad przewidziano także uchwałę w sprawie umorzenia 20 mln akcji własnych. Akcjonariusze podejmą także decyzję w sprawie utworzenia kapitału rezerwowego w wysokości 196 mln zł z przeznaczeniem na buyback i pokrycia strat z lat ubiegłych w wysokości 134,6 mln zł ze środków zgromadzonych w kapitale zapasowym.

Kapitalizacja spółki w piątek na zamknięciu wynosiła ok. 188 mln zł.

W środę Soho poinformowało, że zarząd chce skoncentrować się na poszukiwaniu nabywców na najbardziej atrakcyjne aktywa nieruchomościowe, a za pozyskane w ten sposób środki Soho zamierza przeprowadzić programy skupu akcji własnych.

Spółka ogłosiła, że poszukiwane inwestora dla spółki nie jest już priorytetem.

W lipcu 2016 r. Soho rozpoczęło przegląd opcji strategicznych, w tym możliwość pozyskania inwestora lub połączenia z inną spółką.

Pod koniec marca 2017 r. ogłoszono, że kupnem 33 proc. akcji Soho jest zainteresowana spółka z grupy Marvipol. Ostatecznie, 19 kwietnia negocjacje między akcjonariuszami Soho a potencjalnym nabywcą zakończyły się bez porozumienia. (PAP Biznes)

mj/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Taro
Nie kupi,a mieszkania im nie idą.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki