REKLAMA
WEBINAR

Sklepy Intermarche znalazły furtkę, aby działać w niedziele

2022-02-07 10:22
publikacja
2022-02-07 10:22
Sklepy Intermarche znalazły furtkę, aby działać w niedziele
Sklepy Intermarche znalazły furtkę, aby działać w niedziele
fot. Tellermate UK / / Tellermate UK

Sklepy Intermarche z miejscowości Lipno oraz Cieszyn postanowiły otworzyć swoje placówki w niedziele niehandlowe jako… czytelnia oraz dworzec. W przypadku drugiego sklepu interweniowała policja.

Od początku lutego obowiązują nowe przepisy w zakresie ograniczenia handlu w niedziele i święta. Miały one na celu zamknąć furtkę, która umożliwiała funkcjonowanie sklepom, które uzyskały status placówki pocztowej. Po nowelizacji prawa sklepy, które nadal chcą otwierać się w drugi dzień weekendu z wykorzystaniem usług pocztowych, muszą wykazać, że osiągają zyski z tych usług odpowiadające 40 proc. wszystkich przychodów. Jednak gdy jedne drzwi się zamykają, mogą się otworzyć drugie.

Już w pierwszą niedzielę od wejścia w życie nowych przepisów kreatywnością popisał się sklep Intermarche. Placówka mieszcząca się w miejscowości Lipno postanowiła rozszerzyć swoje usługi o klub czytelnika. Poza zakupami standardowych jak na sklep spożywczy produktów klienci również mogli wypożyczyć, kupić lub po prostu przeczytać na miejscu książkę. Tym samym sklep postanowił skorzystać z zapisu umożliwiającego działanie w ostatnim dniu tygodnia placówkom prowadzącym jednocześnie działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Drugi oddział francuskiej sieci dyskontów z Cieszyna postanowił wykorzystać bliskość przystanku autobusowego i zaczął funkcjonować jako dworzec. Tuż nad wejściem do sklepu zawisły informacje, że w tym miejscu mieści się “dworzec autobusowy” oraz “poczekalnia”.

Przypadek ten jednak zakończył się wizytą policji. Jak informuje portal dlahandlu.pl, stróże prawa przyjechali na miejsce na wniosek członków “Solidarności”. Wszystko z uwagi na to, że w sklepie sprzedawany był alkohol, na co dowody mieli związkowcy będący na miejscu. Natomiast zgodnie z treścią ustawy umożliwiającej działalność handlową w niedziele “kasom biletowym” oraz “punktom informacyjnym”, sprzedaż alkoholu jest zabroniona. Interwencja policji może zakończyć się utratą przez sklep koncesji na sprzedaż alkoholu.

AB

Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (31)

dodaj komentarz
kiwixix
Brawo brawo. Teraz czekamy na Lidl, Auchan i inne. Dość katotalibańskich restrykcji.
georggeorgio78
Zabawa w kotka i myszkę trwa. Chętnie odpocznę w Intermarche
kiwixix
Ja chętnie wypożyczę książkę "Morawiecki i jego tajemnice" T. Piątka, gdzie jest dokładnie opisane jak Morawiecki zadaje się z mafią rosyjską od Putina.
najmadrzejszy
Wystarczy zarejestrowac nowe wyznanie religijne pt "Radosc Zakupow" i odprawiac msze w niedz
demeryt_69 odpowiada (usunięty)
Stachu, znowu SPAMujesz? Wstyd!

tomana11
Osobiście to wolałbym pracować w Niedziele a mieć wolny dzień w tygodniu. Jaki sens jest mieć wolne w Niedziele - nic normnalnie nie zwiedzisz to wszędzie tłumy, i nic nie załatwisz bo wszystko pozamykane.
m00zyk
Państwa nie obchodzi, co Ty wolisz. Państwo wie lepiej, co dla Ciebie dobre. Ma być wolna niedziela i koniec.
agat65
Swoją drogą ciekawe, jak sieć sklepów handlu dewocjonaliami zwana „Pocztą Polską” wykazuje, że z działalności pocztowej osiąga połowę przychodów.
jenak
Z tymi niedzielnymi wyłomami uspokoją ich sami Polacy. Zauważyłam, zaskoczona, że te otwarte sklepy wcale nie są tak tłumnie odwiedzane. Pustki w większości.
wtomek
"Pustki w większości."- wszystko ma swoją bezwładność, do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić. Czas wszystko zmienia ...

Powiązane: Zakaz handlu w niedziele

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki