REKLAMA
WAŻNE

Selvita zakłada utrzymanie tempa wzrostu przychodów; pierwsza akwizycja możliwa w '20

2019-10-16 10:56
publikacja
2019-10-16 10:56

Celem Selvity jest utrzymanie tempa organicznego wzrostu przychodów na poziomie co najmniej 30 proc. rocznie, przy zachowaniu dwucyfrowej rentowności operacyjnej - poinformował w środę prezes Bogusław Sieczkowski. Grupa chce rozwijać się także przez akwizycje, a pierwszego przejęcia można spodziewać się w 2020 roku.

/ Selvita

"Zatrudniamy ponad 450 osób i planujemy dalej rosnąć, od tej pory nie tylko organicznie, ale również poprzez akwizycje – do pierwszej transakcji planujemy doprowadzić w 2020 r. Naszym średnioterminowym celem jest pozycja w pierwszej dziesiątce największych przedklinicznych CRO na świecie" - poinformował prezes Bogusław Sieczkowski.

Spółka podała, że jest zainteresowana krajowymi i zagranicznymi firmami, pozwalającymi na zwiększanie skali działalności oraz uzupełnianie portfolio usług. Poszukiwania potencjalnych podmiotów są skupione na Europie.

"Poważnie pod lupę bierzemy kilkanaście podmiotów" - powiedział prezes dziennikarzom.

Poinformował, że spółka rozmawia z nie więcej niż dziesięcioma podmiotami.

"Naturalnym źródłem finansowania będzie zadłużenie. Bardzo liczymy też na drugi sposób przejmowania, czyli wykup lewarowany. Trzecia naturalna sposób finansowania to emisja akcji" - powiedział Sieczkowski.

Dodał, że może to być emisja na wymianę udziałów z dotychczasowymi właścicielami przejmowanego podmiotu lub emisje celowane do podmiotów zewnętrznych.

Segment usług Selvity odnotował w drugim kwartale 2019 roku 19,5 mln zł przychodów zewnętrznych, czyli o 36 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 2,6 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 13 proc.

"Naszym celem jest utrzymanie tempa organicznego wzrostu przychodów na poziomie co najmniej 30 proc. rocznie, przy zachowaniu dwucyfrowej rentowności operacyjnej" – poinformował prezes Sieczkowski.

Celem spółki jest ponadto wzrost zatrudnienia i infrastruktury laboratoryjnej średnio o 20 proc. rocznie.

Sieczkowski poinformował, że Selvita w średnim terminie nie planuje wypłacać dywidendy.

"Na ten moment tak mocno koncentrujemy się na rozwoju, że w ogóle nie bierzemy jej pod uwagę" - powiedział.

Selvita zakończyła zainicjowany w marcu podział na dwa podmioty: usługowy i innowacyjny. Spółka, do której wydzielone zostały segmenty usługowy i bioinformatyczny, zadebiutowała w środę na głównym rynku GPW. Kurs wzrósł w debiucie o 21,39 proc. do 21 zł.

Dotychczasowy segment innowacyjny spółki o nazwie Ryvu Therapeutics, zajmujący się opracowywaniem terapii onkologicznych, również jest notowany na GPW. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki