Samsung Electronics rozważa podział na dwie spółki

Samsung potwierdził wczorajsze doniesienia, według których rozważa podział spółki odpowiedzialnej za biznes elektroniczny – Samsung Electronics – na dwie spółki. Plany pojawiły się w konsekwencji nacisków inwestorów, którzy nie byli zadowoleni z utraty zysków przez afery związane z przegrzewającymi się telefonami i pralkami.

Samsung Electronic rozważa podział na dwie spółki po naciskach inwestorów
Samsung Electronic rozważa podział na dwie spółki po naciskach inwestorów (fot. Jo Yong-Hak / Reuters)

Inwestorzy od pewnego czasu oczekują od koreańskiej firmy, że ta podzieli się na spółkę holdingową i wspierającą spółkę operacyjną – donosi BBC. Taki zabieg miałby zwiększyć wartość działalności firmy dla udziałowców. Na razie zapowiedziano głównie zwiększenie dywidend i dalszy skup akcji.

Nacisk na przeprowadzenie restrukturyzacji spółki pojawił się po wprowadzeniu na rynek felernych telefonów Samsung Galaxy Note 7. Do tej pory wstrzymano produkcję telefonu i po nieudanej wymianie postanowiono całkowicie zrezygnować z modelu i rozpoczęto program wymiany wszystkich urządzeń na inne lub zwrotu ceny zakupu.

Samsung poinformował, że powoła zewnętrznych doradców, których zadaniem będzie opracowanie optymalnej struktury korporacyjnej. Udziałowców próbuje zadowolić już teraz i zapowiedział wypłatę połowy przepływów pieniężnych w tym i przyszłym roku. Dodatkowo za ten rok zostanie wypłacona o 36 proc. większa dywidenda niż w 2015 r.

Firma zapowiedziała także powołanie nowego członka zarządu i stworzenie odrębnego komitetu zarządzającego.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 ~Root

@~faesc
Wątpliwe. Samsung zatrudnia pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Jak widzisz, przemysł elektroniczny do którego zaliczyć można mobilny, to tylko część zysków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 2 ~faesc

początek upadku smasunga skończą jak nokia

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.