REKLAMA

Samsung Electronics rozważa podział na dwie spółki

2016-11-29 09:18
publikacja
2016-11-29 09:18

Samsung potwierdził wczorajsze doniesienia, według których rozważa podział spółki odpowiedzialnej za biznes elektroniczny – Samsung Electronics – na dwie spółki. Plany pojawiły się w konsekwencji nacisków inwestorów, którzy nie byli zadowoleni z utraty zysków przez afery związane z przegrzewającymi się telefonami i pralkami.

fot. Jo Yong-Hak / / Reuters

Inwestorzy od pewnego czasu oczekują od koreańskiej firmy, że ta podzieli się na spółkę holdingową i wspierającą spółkę operacyjną – donosi BBC. Taki zabieg miałby zwiększyć wartość działalności firmy dla udziałowców. Na razie zapowiedziano głównie zwiększenie dywidend i dalszy skup akcji.

Nacisk na przeprowadzenie restrukturyzacji spółki pojawił się po wprowadzeniu na rynek felernych telefonów Samsung Galaxy Note 7. Do tej pory wstrzymano produkcję telefonu i po nieudanej wymianie postanowiono całkowicie zrezygnować z modelu i rozpoczęto program wymiany wszystkich urządzeń na inne lub zwrotu ceny zakupu.

Reklama

Samsung poinformował, że powoła zewnętrznych doradców, których zadaniem będzie opracowanie optymalnej struktury korporacyjnej. Udziałowców próbuje zadowolić już teraz i zapowiedział wypłatę połowy przepływów pieniężnych w tym i przyszłym roku. Dodatkowo za ten rok zostanie wypłacona o 36 proc. większa dywidenda niż w 2015 r.

Firma zapowiedziała także powołanie nowego członka zarządu i stworzenie odrębnego komitetu zarządzającego.

MG

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Root
@~faesc
Wątpliwe. Samsung zatrudnia pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Jak widzisz, przemysł elektroniczny do którego zaliczyć można mobilny, to
@~faesc
Wątpliwe. Samsung zatrudnia pracowników w przemyśle samochodowym, elektronicznym, chemicznym, lotniczym, stoczniowym, w handlu, hotelarstwie, parkach rozrywki, przy projektowaniu i budowie wysokościowców oraz w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Jak widzisz, przemysł elektroniczny do którego zaliczyć można mobilny, to tylko część zysków.
~faesc
początek upadku smasunga skończą jak nokia

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki