REKLAMA

Rząd zezwoli na otwarcie ogródków gastronomicznych? Wiceminister tłumaczy

2021-03-29 10:16
publikacja
2021-03-29 10:16
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje - mówiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

"Będą nowe środki finansowe. W najbliższych dniach przedstawimy wariant pomocy gospodarczej dla tych przedsiębiorców, którzy są w lockdownie od soboty, jak i dla tych, którzy pozostają w tym lockdownie permanentnie" - powiedziała polityk w portalu Money.pl. Poinformowała, że planowane instrumenty finansowe będą miały charakter zwrotny i bezzwrotny.

"Będzie poszerzony dział kodów PKD, pracujemy też nad innymi instrumentami wsparcia" - zadeklarowała wiceminister i dodała, że do kodów PKD branż już objętych wsparciem finansowym rządu dojdą te, które zostały zamknięte w wyniku sobotniego zwiększenia rygorów antyepidemicznych. W nowej wersji zbioru kodów PKD ujęte zostaną m.in. firmy budowlane i meblarskie.

/ fot. Filip Radwański / FORUM

Semeniuk, odpowiadając na pytanie dotyczące wsparcia dla gastronomii, odpowiedziała, że bon gastronomiczny to jeden z wariantów brany pod uwagę. "Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje, szczególnie dział gastronomii" - dodała wiceminister.

W czwartek rząd poinformował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które mają obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia. Zostaną zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostaną zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Nie będą mogły działać salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne.(PAP)

mfr/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
bha
Jeszcze jednej walki z 3 falą nie zakończono!!!. Krótkowzroczność ich sięga już zenitu.
peluquero
w poprzednie lato odwiedziłem 100+ ogródków piwnych restauracyjnych i innych i nie potrzeba było do tego ani zezwoleń ani maski ani innych bzdur, już niedługo każdy bedzie miał drzwi w domu otwierane na karte jak bramki w jakimś szklanym obozie koncentracyjnym zwanym drapaczem chmur
bankster-kreator
Cóż za śmieszne ogólnoświatowe zawody, walka z niewidzialnym wrogiem, walka ze smogiem, kiedy zorganizujemy walkę z niewidzialnym kałem? Bo cóż nam głupszego jeszcze pozostaje do walki ? Chyba już nie wiele głupszych rzeczy da się wymyśleć od tego co się aktualnie dzieje. Swoją drogą ciekawe by były obostrzenia Cóż za śmieszne ogólnoświatowe zawody, walka z niewidzialnym wrogiem, walka ze smogiem, kiedy zorganizujemy walkę z niewidzialnym kałem? Bo cóż nam głupszego jeszcze pozostaje do walki ? Chyba już nie wiele głupszych rzeczy da się wymyśleć od tego co się aktualnie dzieje. Swoją drogą ciekawe by były obostrzenia w tej walce. Posiedzenie na czas, paszport, ważenie, limitowany papier... Zamiast lock-dałnu lock-shit ?
artur_wu
apropos smogu, to zapraszam zima do Rybnika w godzinach nocnych, pooddychac "swiezym" powietrzem. Mozesz wciagac smialo na obie dziurki.

Tak wali w nocy ze trzeba pozatykac wywietrzniki w oknach, bo spac nie mozna
itso_tea_earl_grey_hot odpowiada artur_wu
jak w Oświęcimiu problemu nie ma pomysłu brak kasy brak no i się nie da i nie ma komu.
peluquero odpowiada artur_wu
nieprawidłowe paliwo (np niesezonowane drewno) + nieprawidłowe rozpalanie i palenie (podtlenowe, nikt o tym nie mówi) + niekonserwowane kominy (nie czyszczone, nie stosowane nowe wkłady, cofka) = 70-80% smog, ale...

to by było zbyt proste, trzeba zarobić na fotowoltanice, kotłach gazowych etc itd dlatego jest poruszenie
artur_wu odpowiada peluquero
Raczej ludzie ida w wygode tym bardziej ze sa dotacje. Komu w dzisiejszych czasach chce sie brudzic w piwnicy?
Ludzie nie maja pieniedzy, dlatego nie czyszcza kominow, nie konserwuja, nie wymieniaja piecy, czasem jeden piec ma tu 3 wlascicieli, kupuje sie za flaszke.I to sa fakty z zycia a nie domysly.
Takie rzeczy sa dalej
Raczej ludzie ida w wygode tym bardziej ze sa dotacje. Komu w dzisiejszych czasach chce sie brudzic w piwnicy?
Ludzie nie maja pieniedzy, dlatego nie czyszcza kominow, nie konserwuja, nie wymieniaja piecy, czasem jeden piec ma tu 3 wlascicieli, kupuje sie za flaszke.I to sa fakty z zycia a nie domysly.
Takie rzeczy sa dalej spotykane, szczegolnie tu na slasku.
harrytracz
Planujemy, zapowiadamy, rozważamy.
Normalnie same sukcesy
kryzysio
W końcu zaczną dymić uszami i umrom w tych maskach.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki