REKLAMA

Rosyjska telewizja "Wiesti" pokazała nowy film o początku II wojny światowej

2009-08-31 08:14
publikacja
2009-08-31 08:14
Rosyjska państwowa telewizja "Wiesti" pokazała nowy film o początku drugiej wojny światowej. Przedstawia on Polskę w zupełnie innym świetle niż reportaż pokazany tydzień temu. Jego twórcy powtarzają co prawda część zarzutów wobec Polski - również pojawia się informacja, że nasz kraj jako pierwszy podpisał w 1934 roku porozumienie pokojowe z nazistowskimi Niemcami. W przeciwieństwie jednak do pokazanego wcześniej reportażu film pokazuje Polaków również w pozytywnym świetle.

W wyemitowanym wieczorem przez "Wiesti" materiale można usłyszeć wiele ciepłych słów na temat męstwa Polaków, jakim wykazali się w starciu z wojskami hitlerowskimi. "Walczyli oni z Niemcami rozpaczliwie i heroicznie, a Warszawa ceną życia 100 tysięcy ludzi broniła się nawet po oficjalnej kapitulacji"- dowiadują się rosyjscy widzowie. Jednocześnie autorzy obrazu wytykają Związkowi Radzieckiemu przyjaźń z Hitlerem.

Profesor Aleksander Czubarian z Rosyjskiej Akademii Nauk zwraca w filmie uwagę, że w dziedzinie ideologii pakt Ribbentrop-Mołotow jest "fantastyczną niedorzecznością ". Z kolei dyrektor Państwowego Archiwum Rosji Siergiej Mironienko dodaje, że w grudniu 1939 roku Józef Stalin z okazji swoich 60-tych urodzin otrzymał pozdrowienia od Hitlera i Ribbentropa. W odpowiedzi Stalin podziękował za życzenia i powiedział, że wysoko ceni "przyjaźń między Związkiem Radzieckim i Niemcami zahartowana krwią".
Źródło:IAR
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki