REKLAMA

Reuters: produkcja samochodów w Rosji spadła w maju o prawie 97 proc.

2022-06-29 18:39
publikacja
2022-06-29 18:39
Reuters: produkcja samochodów w Rosji spadła w maju o prawie 97 proc.
Reuters: produkcja samochodów w Rosji spadła w maju o prawie 97 proc.
fot. Sergei Bobylev / / TASS

Produkcja samochodów w Rosji spadła w maju o rekordowe 96,7 proc. Wyprodukowano tylko 3720 aut, podczas gdy w analogicznym okresie w roku 2021 fabryki opuściło około 112 tys. samochodów - podaje w środę Reuters, powołując się oficjalne rosyjskie statystyki.

Rosyjski przemysł motoryzacyjny, który jest bardzo uzależniony od towarów importowanych i zagranicznych inwestycji, już wcześniej ucierpiał z powodu niedoborów półprzewodników.

Po inwazji na Ukrainę wycofało się z Rosji bardzo wielu zagranicznych producentów, co dodatkowo pogorszyło kondycję rosyjskiej branży motoryzacyjnej - wyjaśnia Reuters. (PAP)

fit/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (22)

dodaj komentarz
dmarch1
Rosjanie trochę przypominają mi wyborców PiS. Ciągle wierzą w spiski, cały czas wierzą w zagrożenia płynące z każdej strony, wyznają zasadę "lepiej biednie ale swojo", nienawidzą LGBT itd.
a29
mas rację, bo przecież pisowcy to Rosjanie tylko im się wydaje, że są Polakami
bha
Napewno to jest dobra i radosna wiadomość dla koncernów.
pstrzezek
No i pięknie. Będzie skansen jak na Kubie ;) Sowiecka myśl technologiczna nie ugnie się przed sankcjami :) Kraj 150 mln ciemnego luda który w 80% popiera paranoika
ravauw
no wlasnie nie do konca, narracja zachodu w tej materii robi wode z mozgu ludziom zachodu. Rosja przygotowuje sie do dlugoterminowych sankcji (widac ze sie ich nie spodziewala) i technologie zastapi z Chin, to nie jest problem, problemem jest tylko czas, ale ruskie to przetrzymaja. No chyba ze ktos twierdzi, ze Chiny nie maja zadnej no wlasnie nie do konca, narracja zachodu w tej materii robi wode z mozgu ludziom zachodu. Rosja przygotowuje sie do dlugoterminowych sankcji (widac ze sie ich nie spodziewala) i technologie zastapi z Chin, to nie jest problem, problemem jest tylko czas, ale ruskie to przetrzymaja. No chyba ze ktos twierdzi, ze Chiny nie maja zadnej technologii, to wtedy nie ma o czym rozmawiac.... Ruskie juz buduja fabryke procesorow, podobnie jak Niemcy (ale oni zaczeli w covidzie), swoje linie lekow, opakowan, kabli i plastikow juz robia. Przestawiaja sie na na Azje i to bedzie niepokojace w dlugiej perspektywie dla Europy.
_xyz
Hej ruscy.

Jak tam wasz mikroprocesor?
Poskładaliście go już z części łady i ziła czy prace koncepcyjne wciąż trwają?
sowa300
A jak tam procesor polski, szwajcarski, węgierski, angielski, francuski czy włoski? Są jakieś prace koncepcyjne nad włoskim mikroprocesorem? A może Portugalczycy czy Hiszpanie pracują nad czymś ciekawym? Elbrus w zupełności wystarcza do zastosowania typu nierozrywkowego.
Własny mikroprocesor oznacza, że nie ma furtek (backdoorów)
A jak tam procesor polski, szwajcarski, węgierski, angielski, francuski czy włoski? Są jakieś prace koncepcyjne nad włoskim mikroprocesorem? A może Portugalczycy czy Hiszpanie pracują nad czymś ciekawym? Elbrus w zupełności wystarcza do zastosowania typu nierozrywkowego.
Własny mikroprocesor oznacza, że nie ma furtek (backdoorów) od CIA czy innego NSA.
To po prostu bezpieczeństwo i jest to konieczność kiedy się chce dbac o bezpieczeństwo kraju.
300_pala odpowiada sowa300
W
Europie są fabryki procesorów …
Ale że Rosji macie tylko rządową telewizje to takie info nie
Dociera
szprotkafinansjery odpowiada sowa300
ARM to angielska licencja. Zobacz, co wyczarowało Apple jeśli chodzi o ARM. Apple mogło, mogą i inni. Wystarczy podkupić za jakiś czas inżynierów.
pjoz
Jak to mówi sowa300, u nas wsio bolssze, łudssze, krassiwe
Su-100 boski wiatr, najlepszy samolot świata dla kamikadze, który w rossji nazywa się gondzydze
A jak stworzyć w rossji największy samolot świata? ano zniszczyć wszystkie większe, np. An-224
a jak wsadzić tam najwięcej ludzi? ukazem - ludi kriczit, piszczit, a włazit

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki