REKLAMA

Redan liczy na poprawę wyników w '16; IPO TXM może przesunąć się na jesień

2016-05-12 10:45
publikacja
2016-05-12 10:45

Redan liczy na poprawę wyników w obu segmentach działalności w 2016 r. - poinformował Bogusz Kruszyński, wiceprezes spółki. Dodał, że w związku z wezwaniem na akcje Redanu rozważana jest możliwość przesunięcia planowanego IPO spółki zależnej TXM na jesień.

"W segmencie dyskontowym liczymy na poprawę wyników w 2016 r. Planowaliśmy otwarcie 50 sklepów Textilmarket w tym roku, ale spodziewam się, że te zamiary przekroczymy" - powiedział Kruszyński na konferencji.

"W segmencie modowym również zakładamy poprawę rok do roku. Chcemy utrzymać wielkość sieci. Celem jest break even na poziomie operacyjnym w Top Secret" - dodał.

Redan w I kwartale 2016 r. miał 125,3 mln zł przychodów (o 9,4 proc. więcej rdr), 6,7 mln zł straty operacyjnej (wobec 3,1 mln zł straty rok wcześniej) i 6,7 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej (wobec 7,5 mln zł straty w I kw. 2015 r.).

W segmencie modowym przychody wzrosły o 1,4 proc. rdr do 54,2 mln zł, jednak marża handlowa spadła do 38,3 proc. z 41,6 proc. w I kwartale 2015 r. EBIT segmentu w I kwartale 2016 r. spadł do minus 4,7 mln zł z minus 2,5 mln zł rok wcześniej.

Sprzedaż w segmencie dyskontowym zwiększyła się o 16,5 proc. do 71,1 mln zł, zaś marża handlowa wzrosła do 40,9 proc. z 39,5 proc. rok wcześniej. Sprzedaż w sklepach porównywalnych wzrosła w I kwartale 2016 r. o 2,5 proc.

Spółka podała, że w kwietniu segment dyskontowy zanotował 2,8-proc. wzrost sprzedaży LFL i marżę handlową na poziomie ponad 43 proc.

"Prospekt Textilmarket jest właściwie gotowy do złożenia, ale ogłoszenie wezwania zmusza nas do rozważania, czy te dwa procesy powinny toczyć się jednocześnie" - powiedział Kruszyński.

"W związku z tym oferta Textilmarket może przesunąć się na jesień. W optymistycznym wariancie przeprowadzimy ją jeszcze w tym półroczu" - dodał.

Wiceprezes zaznaczył, że wezwanie na akcje Redanu nie wpływa na bieżącą działalność spółki. Radosław Wiśniewski, założyciel i główny akcjonariusz Redanu, wraz z rodziną i spółkami od nich zależnymi, 10 maja ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki po cenie 2,07 zł. Celem jest wycofanie Redanu z obrotu publicznego.

Wezwanie obejmuje 14.256.263 akcji, stanowiących 39,92 proc. kapitału i uprawniających do wykonywania 35,82 proc. ogólnej liczby głosów na WZA. Obecnie wzywający posiadają 21.452.981 akcji, stanowiących 60,08 proc. ogólnej liczby papierów firmy, uprawniających do 64,18 proc. głosów.

Zapisy potrwają od 31 maja do 29 czerwca.

Redan podał w komunikacie, że jednym z kluczowych powodów ogłoszonego wezwania na akcje Redanu jest planowane wprowadzenie na GPW akcji spółki zależnej TXM, zarządzającej rozwojem sieci dyskontowej TXM Textilmarket. Spółka liczy, że inwestorzy, którzy sprzedadzą papiery Redanu, zainwestują pozyskane środki w nową emisję TXM. (PAP)

mj/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~akcjonariusz
Wystarczyło zaproponować akcjonariuszom akcje TXM wzamian za posiadane akcje Readnu. Myślę, że było by to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Skoro tak bardzo zależy Prezesowi na akcjonariuszach i tak bardzo wierzy w powodzenie emisji i rozwój TXM to powinien to sobie powiązać.
~Martines
Panie ! a kto panu wierzy !
~inwestor
pewnie zainwestuja zwlaszcza Ci, ktorzy stracili ponad 70% od debiutu. Nie ma pewnosci, ze za pare lat takiego numeru znow nie wytna z TXM

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki