REKLAMA

R22 analizuje m.in. cele przejęć w Europie Zachodniej

2021-11-18 12:12
publikacja
2021-11-18 12:12
R22 analizuje m.in. cele przejęć w Europie Zachodniej
R22 analizuje m.in. cele przejęć w Europie Zachodniej
/ R22

R22 obserwuje cele akwizycyjne w Europie Zachodniej, zarówno w obszarze hostingu, jak i platform komunikacyjnych - poinformowali przedstawiciele grupy. Trwają również m.in. poszukiwania podmiotów do przejęcia w obszarze działalności spółki Profitroom.

"Obserwujemy pewne spółki, zarówno w cyberFolks jak i Vercom, na rynkach zachodnich. Czy do nich dojdzie jest po części niewiadomą. Oczywiście zakładamy takie przejęcia, prowadzimy rozmowy" - powiedział prezes Jakub Dwernicki podczas czwartkowej konferencji.

Dwernicki przypomniał, że grupa nadal analizuje potencjalne akwizycje w obszarze usług dla branży hotelowej, komplementarnych do działalności spółki stowarzyszonej Profitroom.

"Przeglądamy podobne spółki, w które moglibyśmy zainwestować" - powiedział.

Profitroom jest dostawcą oprogramowania i usług marketingu dla hoteli i apartamentów. Grupa R22 posiada 33,3 proc. akcji Profitroom.

Najbardziej aktywna na rynku przejęć w grupie może być w najbliższym czasie spółka Vercom, która w maju zadebiutowała na GPW. Firma zapowiada przeznaczenie na akwizycje w ciągu roku od debiutu co najmniej 250 mln zł. W ubiegłym tygodniu w wywiadzie dla PAP Biznes prezes Vercomu, Krzysztof Szyszka, poinformował, że firma rozmawia o przejęciach z około dziesięcioma podmiotami i liczy na zamknięcie jednej transakcji do końca roku, ale nie wyklucza, że będzie ich więcej.

Przedstawiciele zarządu R22 podali w czwartek, że niższa rentowność Vercom w trzecim kwartale (marża EBITDA spadła o 4 pkt. proc. do 16,9 proc.) wynika z przejęć, głównie akwizycji czeskiej ProfiSMS, dla której dużym kosztem są opłaty na rzecz operatorów telekomunikacjnych. R22 zakłada stopniowy wzrost marży przejętego podmiotu.

"W naszym modelu zakładamy poprawianie marżowości na klientach ProfiSMS, poprzez dodawanie kolejnych kanałów komunikacji, mail i push, które są bardziej rentowne" - wyjaśnił wiceprezes Robert Stasik.

Dodał, że taka poprawa będzie "wymagała czasu".

Prezes Dwernicki ocenił, że grupa ma duże szanse, by w przyszłości dalej zwiększać średnie przychody na klienta (ARPU) w segmencie hostingu, co jest obecnie największym wsparciem dla wyników tego obszaru biznesowego.

Przychody segmentu hostingowego R22 wzrosły w trzecim kwartale o 9,4 proc. do 25,2 mln zł. Liczba klientów usług hostingowych wyniosła 200 tys., o tysiąc mniej niż przed rokiem, a średnie miesięczne przychody na klienta (ARPU) wzrosły do 293 zł z 264 zł. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki