Grzecznie, ale czy skutecznie?
Aż 83% mikroprzedsiębiorców i 88% małych firm deklaruje, że współpracuje z kontrahentami, którzy regulują faktury po terminie płatności. Z sondażu przeprowadzonego na zlecenie EGB Finanse sp. z o.o. wynika, że zaległości ze strony partnerów biznesowych mogą wpływać na bieżącą płynność finansową i regulowanie własnych zobowiązań.
![]() | »Windykacja - jak wygląda postępowanie? |
Jakie działania podejmujesz wobec kontrahentów, którzy nieterminowo regulują faktury?
Źródło: EGB Finanse Sp. z o.o., badanie IBR Gemius S.A., przeprowadzone w okresie 5-11 lipca 2012 r.
Windykacja dla każdego
| » Interwencja Bankier.pl: Szef każe mi płacić za nieuregulowane faktury |
Co czwarta mikro- i mała firma deklaruje, że kończy kontrakt z klientem, gdy ten nie płaci w terminie. Są jednak rozwiązania, które pozwolą kontynuować współpracę i zapewnić sobie płynność rozliczeń” - tłumaczy Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Finanse sp. z o.o. - „Można zmienić własną politykę sprzedażową, np. do czasu uregulowania przynajmniej części długu domagać się regulowania należności gotówką. Wspierać telefoniczne kontakty wysyłką wezwań do zapłaty, co nada procesowi windykacji bardziej oficjalnego charakteru, szczególnie jeśli przekaz wzmocniony zostanie logotypem firmy windykacyjnej.”
Outsourcing tej części funkcjonowania przedsiębiorstwa, pozwala skupić się przedsiębiorcy na bieżącej działalności. Rozwiązań dostępnych dla małych firm jest coraz więcej. EGB Finanse obok klasycznej usługi windykacji na zlecenie, proponuje także korzystanie z Elektronicznego Systemu Windykacji. Pozwala on na samodzielne projektowanie procesu dochodzenia należności, a zatem przedsiębiorca sam decyduje, jakie działania ma zrealizować w jego imieniu firma windykacyjna. Poprzez System można windykować pojedyncze faktury o dowolnej wartości. Średnia wartość faktury przekazanej dotychczas do windykacji przez podmioty z sektora MMP wynosi 1100 zł, a ich okres przeterminowania wynosi ok. 12 miesięcy.
„Przedsiębiorcy często zwlekają nawet wiele miesięcy z rozpoczęciem jakichkolwiek działań windykacyjnych” - dodaje Krzysztof Matela. -„Warto reagować natychmiast po dacie wymagalności. Znacząco skróci to czas oczekiwania na płatność i pozwoli na bieżąco regulować własne zobowiązania”.
/Green Stream Communication
Źródło:Informacja prasowa





























































