Problemy z bankomatami, kartami, logowaniem. Banki szykują przerwy techniczne

Jeszcze w tym tygodniu klientów banków czeka wysyp przerw w dostępie do niektórych usług. Prace modernizacyjne rozpoczną się już w nocy 13 września. Trzeba się przygotować na problemy z płatnościami kartą, korzystaniem z bankomatów czy brakiem dostępu do systemu bankowości internetowej i mobilnej.

Przerwy techniczne, które będą przyczyną ograniczenia w dostępie do usług bankowych, rozpoczną się już w nocy z czwartku 13 na piątek 14 września, a w niektórych instytucjach potrwają także przez weekend. Prace serwisowe jak dotąd zapowiedziały: EnveloBank, eurobank, ING Bank Śląski, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Bank Pekao oraz Toyota Bank.

(fot. lucadp / YAY Foto)

EnveloBank

Bank informuje o ograniczeniu w korzystaniu z kart płatniczych. Klienci nie będą mieli możliwości dokonania transakcji kartami w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji hasłem 3DSecure oraz aktywowania kart. Powodem utrudnień będą prace administracyjne w dniu 16 września w godzinach 00:00-01:00. Jednak ograniczenia w dokonywaniu transakcji przy pomocy kart płatniczych mogą potrwać do godziny 05:00.

eurobank

W nocy z 13 na 14 września w godzinach 00:00-04:00 będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie korzystanie z serwisu online oraz aplikacji mobilnej nie będzie możliwe.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski zapowiada niedostępność niektórych usług w nocy z 16 na 17 września. Od 00:00 do 05:30 planowane są prace serwisowe, które będą przyczyną utrudnień w korzystaniu z wpłatomatów, bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, systemu ING CardsOnLine, płatności w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, modułu Makler w systemie bankowości internetowej oraz e-kantoru w Moim ING.

mBank

Kolejny bankiem, który zapowiedział prace modernizacyjne, jest mBank. Tu klienci z niedogodnościami muszą się liczyć w nocy z 15 na 16 września. W godzinach 02:00-06:00 nie będą mogli zapłacić kartą, wypłacić gotówki z bankomatu oraz nie skorzystają z wpłatomatu. Dodatkowo między 2:00-7:30 będzie utrudniony dostęp do aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej.

Nest Bank

W nocy z 13 na 14 września w godzinach 00:00-04:00 będą trwały prace modernizacyjne. W tym czasie nie będzie możliwe korzystanie z serwisu online oraz aplikacji mobilnej.

Orange Finanse

W nocy z 15 na 16 września bank przeprowadzi prace modernizacyjne, w związku z czym klienci w godzinach 02:00-06:00 nie będą mogli zapłacić kartą, wypłacić gotówki z bankomatu oraz skorzystać z wpłatomatu. Dodatkowo pomiędzy 2:00-7:30 nie będzie działała aplikacja mobilna oraz nie będzie możliwe zalogowanie się na swoje konto w internecie.

Bank również zaznaczy, że choć infolinia będzie działała normalnie w trakcie przeprowadzanych prac, to klienci uzyskają jedynie informacje o ofercie, jednak nie zrealizują żadnej operacji.

Bank Pekao

Prace modernizacyjne w bankowym systemie kart płatniczych są przewidziane w nocy 16 na 17 września br. w godzinach od 23:30 do 04:30. W tym czasie klienci nie będą mogli posługiwać się kartami debetowymi oraz korzystać z aplikacji PeoPay. Utrudnienia dotyczyć będą także dokonywania przelewów z kart kredytowych oraz działania bankomatów i terminali POS w punktach handlowo-usługowych obsługiwanych przez Bank Pekao.

Toyota Bank

Dla klientów banku nie będzie dostępna infolinia w piątek 14 września do godziny 17:00. Natomiast w sobotę będzie działała w standardowych godzinach, tj. 8:00-14:00. Przy czym system bankowości elektronicznej i automatyczny serwis telefoniczny będą działać bez zmian.

KR

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 super-mario

Drodzy Polacy!

Cały chrześcijanizm w Polsce to fikcja, jesteśmy pod okupacją Watykanu, a Wy dajecie na tacę i wierzycie w to co powie ksiądz... Ogranijcie się ludzie naprawdę, szanujcie się.
Pozdrawiam serdecznie Polacy!

! Odpowiedz