REKLAMA

Prezes UOKiK odstąpił od wymierzenia kar pieniężnych dla PGNiG i PGNiG Termika

2020-12-04 22:22
publikacja
2020-12-04 22:22
fot. Jaap Arriens / FORUM

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odstąpił od wymierzenia kar pieniężnych względem PGNiG i PGNiG Termika w postępowaniu dotyczącym zarzutów o podziale rynku energii cieplnej w Warszawie - poinformował PGNiG w komunikacie.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w połowie marca 2019 roku poinformował o wszczęciu postępowaniu w celu wyjaśnienia zarzutów w sprawie zawartego w 2014 roku porozumienia, które miało polegać na uzgadnianiu cen energii cieplnej, podziale rynku energii cieplnej i uzgadnianiu warunków ofert w postępowaniach na sprzedaż i dostawę energii cieplnej

Postępowanie dotyczyło porozumienia między Veolia Energia Warszawa i PGNiG Termika z 2014 roku. Stronami postępowania były także Veolia Energia Polska i PGNiG.

Zgodnie z ustaleniami Veolia Energia Warszawa w ramach porozumienia zrezygnowała z budowy elektrociepłowni w Ursusie, natomiast PGNiG Termika ograniczyła i zamierzała zaprzestać sprzedaży energii cieplnej. Ponadto spółki mogły wspólnie ustalać swoje taryfy, które przedstawiały do akceptacji prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki.

PGNiG w oświadczeniu z marca 2019 roku zaznaczało, że porozumienie zostało ostatecznie zerwane z inicjatywy PGNiG Termika w maju 2017 roku.

Spółkom groziła kara do 10 proc. ich obrotu. UOKiK postawił też w 2019 roku zarzuty dwóm menedżerom, którzy pełnią lub pełnili wysokie funkcje w Veolia Energia Warszawa i PGNiG Termika. Maksymalna sankcja w ich przypadku to 2 mln zł. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
Przecież to państwowe firmy. Jeszcze by brakło na premie dla zarządu i sekretarek.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki