REKLAMA

Premier: Krajowa Administracja Skarbowa podniosła system podatkowy w Polsce na wyżyny

2019-11-12 16:16
publikacja
2019-11-12 16:16

Krajowa Administracja Skarbowa podniosła system podatkowy w Polsce do niespotykanych wcześniej wyżyn - ocenił premier Mateusz Morawiecki w Sejmie podsumowując poprzednią kadencję swojego rządu.

fot. Adam Guz / KPRM / / Flickr

Premier mówił w Sejmie, że jego rząd ograniczył biurokrację. "Przedsiębiorcy nie lubią kontroli skarbowych. W 2015 r. tych kontroli skarbowych było 35 tys. W 2018 r. było ich o połowę mniej" - stwierdził.

Ocenił, że Krajowa Administracja Skarbowa podlega obecnie "bardzo szczególnym atakom", jest obniżane jej morale. "Doskonale wiecie, że w wielkiej organizacji uderzenie w jej morale przyczynia się do zmniejszenia jej efektywności. A przecież nie chodzi o to, żeby z powrotem mafie VAT-owskie zaczęły realizować swoje interesy" - mówił. Wskazał, że "w wielkiej organizacji zawsze znajdzie się kilka czarnych owiec, które są nieuczciwe". "I kto wyeliminował tę nieuczciwość? Właśnie Biuro Inspekcji Wewnętrznej powołane w ramach Krajowej Administracji Skarbowej" - dodał.

Jak mówił, "wielki wysiłek tej organizacji" spowodował ogromną różnicę we wpływach podatkowych. Wskazał, że w latach 2009 - 2015 "dreptaliśmy w miejscu". "VAT - główne źródło budżetu - był na poziomie 110 do 120 mld zł. Ile jest teraz, w ostatnich latach? Jest 170 do 180 mld zł - 60 mld więcej" - podsumował premier.

Podziękował KAS za to, że potrafiła zastosować "takie instrumenty, które podniosły poziom jakości sytemu podatkowego w Polsce do niespotykanych wcześniej wyżyn". (PAP)

autor; Krzysztof Kowalczyk

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Szukasz kierowcy? Opublikuj ogłoszenie za 89,28 zł

Advertisement

Komentarze (14)

dodaj komentarz
carlito1
Mafie VAt działały w zmowie z rządem i US .... i Pinokio to wie... ale nie powie bo oznaczało by to wsadzenie do puszki tysięcy urzędasów w US...a swoich się nie rusza....
piotrek74
"Mafie VAt działały w zmowie z rządem i US". Tak, masz rację. Z rządem PO. Tak było. Dlatego w kasie było tylko 120 mld z VATU, a teraz jest 180. Te 60 mld z powietrza się nie wzięły. Tylko z uszczelnienia. Dlatego łysy min. fin. Rostowski mówił "pinięndzy nie ma", a rudy premier "pokażcie "Mafie VAt działały w zmowie z rządem i US". Tak, masz rację. Z rządem PO. Tak było. Dlatego w kasie było tylko 120 mld z VATU, a teraz jest 180. Te 60 mld z powietrza się nie wzięły. Tylko z uszczelnienia. Dlatego łysy min. fin. Rostowski mówił "pinięndzy nie ma", a rudy premier "pokażcie mi gdzie są te pieniądze zakopane", a lemingi z Kopacz i Balcerkiem na czele mówiły "obietnice PiS zrujnują kraj". A sami za miesiąc krzyczeli, że PiS daje 500+ tylko od drugiego dziecka, a MY jak wygramy to damy od PIERWSZEGO!
A wyłudzenia i to na ogromną skalę były to każdy głupi wie. Ty, widać jesteś za głupi żeby to wiedzieć.
Wystarczyło posłuchać szefa zw. zaw. celników na komisji śledczej: "Urzędnicy na zlecenie grup przestępczych kształtowali przepisy. Nam nie można było ruszać paliw. Myśmy alarmowali już za poprzedniej władzy, że te paliwa wjeżdżają i są sprzedawane bez VAT-u i nie można było tego ruszać. Dotyczyło to wielu obszarów: hazard, paliwo, wszystkie wyroby akcyzowe. W 2013 w postawiono mi zarzut za to, że alarmowaliśmy, iż minister finansów wprowadza ułatwienia dla przemytu. To był jeden z zarzutów, po którym wyrzucono mnie ze służby". MYŚL, chłopie, zanim coś napiszesz.
Btw. Kliknąłem na czerwoną łapkę - wyświetliła się łapka zielona... Dziwne.
silvio_gesell
Żeby podnieść system podatkowy na wyżyny trzeba zmienić podatki, a nie zacieśniać. Opodatkować dochody pasywne, a nie pracę.
artur17
PO wzniosła zato na wyżyny mafie vatowskie i kancelarie podatkowe. A szarakom przywalili większy VAT.
piotrek74
Zobacz ile masz minusów. Lemingi nie lubią prawdy.
pomorzaninm
super ze 60 mld wiecej w ciagu roku ale w sejmie zasiada czlowiek ktory lekką rekąrozdaje te pieniadze dla emerytow zamiast obnizyc podatki i skladki ZUS dla firm i pracownikow...
Partiokracja ma sie nadal bardzo dobrze.
Bedziemy mieli nowego prezydenta i sanacyjny PIS sie rozpadnie na rywalizujące ze sobą odlamy ... widac
super ze 60 mld wiecej w ciagu roku ale w sejmie zasiada czlowiek ktory lekką rekąrozdaje te pieniadze dla emerytow zamiast obnizyc podatki i skladki ZUS dla firm i pracownikow...
Partiokracja ma sie nadal bardzo dobrze.
Bedziemy mieli nowego prezydenta i sanacyjny PIS sie rozpadnie na rywalizujące ze sobą odlamy ... widac juz to po Ziobro ...
zenonn
"kilka czarnych owiec, które są nieuczciwe"
Aby mogła działać "karuzela VAT" tych czarnych musi być mnóstwo.
Kontroluje się każdy drobny zwrot VAT, a miliardy wypływają?
Bez udziału funkcjonariuszy ministerstwa i naczelników skarbowych i Biuro Inspekcji Wewnętrznej?

A łyżka na
"kilka czarnych owiec, które są nieuczciwe"
Aby mogła działać "karuzela VAT" tych czarnych musi być mnóstwo.
Kontroluje się każdy drobny zwrot VAT, a miliardy wypływają?
Bez udziału funkcjonariuszy ministerstwa i naczelników skarbowych i Biuro Inspekcji Wewnętrznej?

A łyżka na to: niemożliwe.
karbinadel
Dokładnie. Drobny przedsiębiorca jest wzywany na kontrolę gdy odlicza 1000 zł VAT za zakup kasy fiskalnej. A firmom-krzakom urzędnicy skarbowi ciepłą rączką wypłacali grube miliony
piotrek74 odpowiada karbinadel
Dokładnie. I to przez całe 8 lat. Od 2007 do 2015. To od 2007 roku zaczęła się krzywa spadku dochodów budżetowych z podatków pośrednich (VAT+akcyza). Od 2016 roku zaczęła znowu rosnąć.
cowabunga
Słowo 'wyżyny' zestawione ze słowem ,''podatki" tworzy bardzo nieciekawe połączenie. Rozumiem że po wyżynach będą "szczyty" jak to jest w podreczniku geografii klasa 5 sp. Zeby tylko etatowcom tych szczytów i wyżyn nie zapodali jak im chodzi po głowie...

Powiązane: Wyłudzenia VAT-u

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki