REKLAMA
PILNE

Premier Beata Szydło powołała Marka Niechciała na szefa UOKiK

2016-05-12 17:28
publikacja
2016-05-12 17:28

Premier Beata Szydło powołała w czwartek Marka Niechciała na stanowisko prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - poinformował UOKiK. Niechciał był już szefem Urzędu w latach 2007-08.

fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

Niechciał zastąpił na tym stanowisku Adama Jassera, którego premier Beata Szydło odwołała w styczniu br.

"Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed Prezesem Rady Ministrów" - podkreślił w czwartek UOKiK.

Marek Niechciał jest z wykształcenia ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2007-08 był prezesem UOKiK. Od 2008 roku był doradcą w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, a w latach 2007-12 członkiem Rady Statystyki przy Prezesie Rady Ministrów, w tym jej wiceprzewodniczącym.

Niechciał pełnił również funkcję wicedyrektora ds. gospodarczych Departamentu Komitetu Rady Ministrów. Pracował też w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Był także dziennikarzem, specjalizującym się w tematyce ekonomicznej.

Nowy prezes UOKiK posiada również doświadczenie dydaktyczne. Wykładał między innymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania oraz Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Pasjonuje się lotnictwem. Jest m.in. współorganizatorem spotkań Polskiej Techniki Lotniczej.

Do kompetencji prezesa UOKiK należy kształtowanie polityki antymonopolowej i polityki ochrony konsumentów. Prezes Urzędu odpowiada bezpośrednio przed premierem. Zgodnie z ustawą o UOKiK prezes Rady Ministrów powołuje szefa UOKiK spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru.(PAP)

dol/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~zak
Prezes kazal to powolala. Co ona miała do gadania.
~Anatol
Tylko ostrocdo pracy, marazm uokik ostatnimi czasy az nad to widoczny. Jeszcze starego trypci z knf na bruk zrobic porzadek z bankami i tu i mozna na nowo odbudowywac zaufamie do tego sektora.
~Znawca
To wydaje sie być zaskakująco dobry wybór...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki