Policjanci w radiowozach od dziś mają terminale płatnicze

O dziś za wykroczenia drogowe będzie można płacić za pomocą karty lub telefonu. Wyposażenie radiowozów w terminale jest częścią akcji upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

(fot. Andrzej Sidor / FORUM)

Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej policji wyjaśnia, że policjanci drogówki zostaną wyposażeni w 2 tysiące terminali płatniczych, co oznacza, że każdy radiowóz będzie miał takie urządzenie. Kierowca, który złamie przepisy i otrzyma mandat będzie mógł go uregulować na miejscu.

Dokonywanie płatności za wykroczenia za pomocą terminali ma być ułatwieniem szczególnie dla obcokrajowców. Cudzoziemcy, którzy otrzymali mandat, często nie mieli przy sobie polskich pieniędzy. To zobowiązywało policjantów, by pojechać z daną osobą do bankomatu lub kantoru, ponieważ obywatele innych państw muszą grzywnę opłacić na miejscu. Wyposażenie radiowozów w terminale będzie więc ułatwieniem zarówno dla kierowców jak i dla samych policjantów.

Oprócz możliwości płacenia kartą i telefonem, dotychczasowe sposoby, jak regulowanie kary przelewem lub gotówką na poczcie, będą nadal dostępne.

Informacyjna Agencja Radiowa IAR Witold Banach/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne