REKLAMA

Polenergia planuje emisję nowych akcji, z której chce pozyskać od 500 mln zł do 750 mln zł

2023-02-22 20:02
publikacja
2023-02-22 20:02

Polenergia planuje emisję nowych akcji, z której chce pozyskać od 500 mln zł do 750 mln zł na finansowanie projektów inwestycyjnych, w tym dotyczących farm wiatrowych i fotowoltaicznych oraz projektów w obszarze technologii wodorowych, magazynowania energii i elektromobilności - poinformowała spółka w komunikacie.

Polenergia planuje emisję nowych akcji, z której chce pozyskać od 500 mln zł do 750 mln zł
Polenergia planuje emisję nowych akcji, z której chce pozyskać od 500 mln zł do 750 mln zł
/ Polenergia

"Zakładanym na dzień podjęcia uchwały celem emisji jest pozyskanie środków na finansowanie projektów inwestycyjnych i planów rozwojowych spółki, w tym w zakresie farm wiatrowych (morskich oraz lądowych) i farm fotowoltaicznych oraz projektów w obszarze technologii wodorowych, magazynowania energii i elektromobilności, których realizacja wpisuje się w założenia opublikowanej przez spółkę w maju 2020 roku strategii Grupy Polenergia na lata 2020-2024" - napisano w komunikacie.

Polenergia podała, że zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie zainicjowania procesu podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję nowych akcji, w ramach której planuje pozyskać wpływy w wysokości od 500 mln zł do 750 mln zł.

"Ostateczna wartość oczekiwanych wpływów z emisji oraz powiązana z nią liczba nowych akcji spółki, jaka zostanie wyemitowana w ramach emisji, zostanie określona przez zarząd w prospekcie lub komunikacie publikowanym po dacie jego zatwierdzenia, z uwzględnieniem rzeczywistego zapotrzebowania spółki na kapitał" - napisano w komunikacie.

Zarząd zamierza zwołać NWZ, którego porządek obrad przewidywać będzie podjęcie uchwały w sprawie emisji.

"Ostateczna decyzja co do przeprowadzenia emisji oraz podwyższenia kapitału zakładowego spółki należeć będzie do walnego zgromadzenia" - napisano w komunikacie.

"Intencją zarządu jest skierowanie emisji do akcjonariuszy spółki na podstawie prawa poboru oraz przeprowadzenie emisji w drodze oferty publicznej" - dodano.

Spółka zaangażowała Santander Bank Polska jako wyłącznego globalnego koordynatora, prowadzącego księgę popytu oraz firmę inwestycyjną pośredniczącą w emisji, a także DLA Piper Giziński Kycia sp. k. jako doradcę prawnego spółki. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki