Polacy wzywają do bojkotu czeskich towarów

Polscy rolnicy wzywają konsumentów do bojkotu towarów wyprodukowanych w Czechach. To reakcja na wzmożone kontrole produktów z eksportu wprowadzone przez południowych sąsiadów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

(ingimage)

Gdy polscy producenci żywności zaczęli wychodzić z dołka po rosyjskim embargu cios zadali im właśnie Czesi.Zarządzili bowiem szczegółowe kontrole mięsa, warzyw, owoców, wyrobów mlecznych i ryb trafiających z Polski na ich stoły.

Teraz nadszedł czas na kontratak i branża szykuje się do bojkotu towarów importowanych od południowego sąsiada.

Chcemy nakłonić konsumentów, by robiąc zakupy na święta omijali w sklepach produkty pochodzące z Czech - mówi Paweł Augustyn, przewodniczący komitetu protestacyjnego rolników w Małopolsce. Jak dodaje, w poniedziałek na konferencji zostanie przedstawiony plan działania.

Augustyn informuje, że do akcji dołączyli też szefowie komitetów protestacyjnych rolników z Pomorza, Łodzi oraz ze Śląska.

W tej sprawie nie ma zgodności między polskimi rolnikami i producentami żywności, według których bojkot może niepotrzebnie zaognić sprawę i odbić się na eksporcie do Czech. A ten na razie nie stracił aż tak bardzo. (PAP)

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~olo

no way!

! Odpowiedz
4 1 ~amos

a ja lubię oglądać tą czeską reklamę,jest bardzo dobra, wytyka nasze negatywne cechy https://www.youtube.com/watch?v=wUfY7zkIDaU

! Odpowiedz
1 4 ~as

Pepiki są obecnie sługusami Moskwy, stąd te działania. Ale poradzimy sobie i z nimi. Będą głodni chodzić jak Rosjanie.

! Odpowiedz
0 5 ~Mario

Bojkotować Czechów,Nie kupować Skody,Zetora,opon Barum,napojów Hoop,czeskiego piwa,i nie robić zakupów w Żabce.

! Odpowiedz
4 5 ~zenek

Zaczynają ludzi napuszczać na siebie

! Odpowiedz
1 10 ~rex

no cóż jeżeli urzędnicy czescy bojkotują nasze towary to dlaczego Polacy mają się biernie temu przyglądać?

! Odpowiedz
0 1 ~creee

normanle.eskimosi.z tego sa na swiecie znani

! Odpowiedz
1 0 ~FK_ odpowiada ~rex

podstawe dostarczyli sami polacy sprzedajac produkty z sola drogowa (kto to byl? cisza..) i innymi paskudstwami. Czeska panstwowa telewizja spokojnie moze o tym teraz przypominac..Taki bojkot doleje oliwy do ognia gdyz zwykli ludzie moga na to zareagowac...

! Odpowiedz
6 7 ~pa

Ktoś zainteresowany bliżej tematem może to wytłumaczyć? Czemu boimy się "wzmożonych kontroli"? Jest coś, co te kontrole wykrywają? Jeśli nie, to nie ma się czym przejmować, a jeśli tak, to znaczy, że są na miejscu... Natomiast właściwą odpowiedzią na wzmożone kontrole byłoby wprowadzenie równie drobiazgowych kontroli po naszej stronie, a tu co - propozycja bojkotu? Z całej wypowiedzi wynika mniej więcej taka teza "nie dają nam eksportować produktów słabej jakości, więc bojkotujmy ich produkty en masse, bo te są jakości wyższej i ich kontrolami nie ukrócimy".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~as

Niestety, nic chyba nie rozumiesz w sprawach polityki handlowej widać. Te "kontrole" to fikcja, obejście braku możliwości podnoszenia ceł.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil