REKLAMA

Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor

2017-10-30 15:54
publikacja
2017-10-30 15:54

Poczta Polska uruchomiła internetowy kantor, z którego mogą korzystać klienci indywidualni i firmy - poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że klienci mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotych do wszystkich banków, a także walutowych do niektórych polskich banków.

fot. / / YAY Foto

"Umożliwienie wymiany walut online wpisuje się w strategię Poczty Polskiej" - mówił, cytowany w komunikacie, członek zarządu spółki Grzegorz Kurdziel. Dodał, że spółka dąży, by jej klienci mieli do dyspozycji szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych.

Poczta Polska w poniedziałkowym komunikacie poinformowała, że udostępniła możliwość wymiany walut online. "W ramach współpracy z Raiffeisen Solutions Sp. z o.o. klienci Poczty Polskiej mogą teraz kupować i sprzedawać waluty bez wychodzenia z domu" - czytamy. Z internetowego kantoru można skorzystać przez stronę www.poczta-polska.pl. W celu dokonania pierwszej transakcji należy zarejestrować się online.

Z usługi wymiany walut online mogą korzystać klienci indywidualni i firmy. Oferta skierowana jest także do tych, którzy nie mają konta walutowego w banku. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotych do wszystkich banków. Darmowe są też przelewy walutowe do 13 polskich banków, także do Banku Pocztowego. Są one księgowane błyskawicznie średnio w 15 minut.

Klienci mają do dyspozycji 19 walut m.in. euro, dolar amerykański, funt brytyjski, jen japoński, oraz rubel.

Jak wskazała Poczta Polska, z badań wynika, że wymiana walut w internecie staje się coraz popularniejsza. Zdaniem spółki do szybkiego wzrostu obrotów kantorów internetowych może przyczyniać się m.in. zwiększenie kwot przesyłanych za granicę przez imigrantów w Polsce, głównie przez obywateli Ukrainy - według Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2004 roku były to 2 mld zł, natomiast w 2016 r. to już 13,8 mld zł.

Poza wymianą walut, klienci kantoru internetowego mogą skorzystać z szeregu bezpłatnych usług, m.in. alertu kursowego, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez niego kurs. Możliwa jest także wymiana z odroczoną wpłatą, czyli wymiany po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Klienci mogą skorzystać z przelewów zagranicznych do 245 miejsc na świecie - stawki za przelewy są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty - od 1 euro do maksymalnie 15 zł.

Poczta Polska w swojej ofercie udostępnia również możliwość wymiany walut w kantorach stacjonarnych, dostępnych w około 840 placówkach pocztowych na terenie Polski. (PAP)

autor: Katarzyna Fiuk

kfk/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki