REKLAMA

Po antyszczepionkowcach pojawili się „negacjoniści wulkanu”

2021-09-26 07:24
publikacja
2021-09-26 07:24
Po antyszczepionkowcach pojawili się „negacjoniści wulkanu”
Po antyszczepionkowcach pojawili się „negacjoniści wulkanu”
fot. POOL / / Reuters

Najpierw negowali istnienie pandemii koronawirusa, potem sprzeciwiali się szczepieniom, uważając je za niepotrzebne i szkodliwe. Teraz wybuch wulkanu Cumbre Vieja w ubiegłą niedzielę na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ma swoich „negacjonistow” w hiszpańskich sieciach społecznościowych. Twierdzą, że erupcja wulkaniczna nie jest przypadkowa, ale została celowo sprowokowana. „To jest spisek - uważają. - Chodzi o odwrócenie uwagi ludzi od niebezpiecznych szczepionek”.

„Negacjonistów wulkanu” jeszcze nie jest wielu, ale wywołują silne emocje i reakcje w sieciach społecznościowych. Uważają, że erupcja wulkanu, która spowodowała konieczność ewakuowania ponad 6 tys. osób i wyrządziła poważne szkody materialne, to wynik makiawelicznego planu.

„Erupcję można sprowokować przez satelity z kamerami wyposażonymi w lustrzane obiektywy teleskopu, ogniskując je na kratery wulkaniczne” - twierdzą. „Jeżeli przyjrzycie się zdjęciom i nagraniom video zobaczycie, że lawa wylewa się ze zbocza wulkanu, a nie z jego wierzchołka, skąd, jak się wydaje, powinna wypływać. To bardzo dziwne, ta erupcja nie jest naturalnego pochodzenia - pisze jedna z negocjanistek na Twitterze.

Tymczasem erupcja wulkanu Cumbre Vieja jest typu szczelinowego, a nie centralnego (z krateru), tzn. materiał wulkaniczny wydobywa się wzdłuż podłużnych szczelin z wieloma otworami, przez które wypływa lawa.

Inni negacjoniści zapewniają, że „erupcje wulkanu sprowokowano, żebyśmy zapomnieli, że prąd jest coraz droższy”. „Vacuna (hiszp. szczepionka) i volcan (hiszp. wulkan), oba słowa zaczynają się na literę „V” - przypadek? Nie sądzę - napisał użytkownik Twittera, odnosząc się do negacjonistów szczepionkowych.

„Ignorancja staje się wartością społeczną, a nawet przybiera pozy wyższości moralnej - powiedziała kanadyjska naukowiec mieszkająca w Barcelonie, Catherine L”Ecuyer, podczas wywiadu w ub. sobotę dla „El Mundo”. - W modzie jest antyintelektualizm”.

Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)

opi/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (27)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ameba1
I komentarz usunięty. Dzięki.
kenn odpowiada (usunięty)
"wygrzebując takie gów'''o tematy"

- dzisiejsze media, które są darmowe, działają inaczej niż stare: nie ważne jest, ile ludzi "kupi gazetę" (bo nikt dziś nie kupuje), ale ile będzie odsłon. Czym więcej odsłon i popularniejszy artykuł, tym warto więcej wygrzebywać na ten temat.
"wygrzebując takie gów'''o tematy"

- dzisiejsze media, które są darmowe, działają inaczej niż stare: nie ważne jest, ile ludzi "kupi gazetę" (bo nikt dziś nie kupuje), ale ile będzie odsłon. Czym więcej odsłon i popularniejszy artykuł, tym warto więcej wygrzebywać na ten temat. Dlatego nieruchomości i covida masz ciągle na bankierze :)
vonmisses
Ech... 100 lat temu to przynajmniej chłopi ganiali z widłami po wsiach i zrywali z chat anteny do odbioru radia, jak krowy przez nie nie dawały mleka, a kury jaj nie niosły... Teraz tylko popiszą w internetach i koniec.
pozhoga
... i skrzaty szczały babom do mleka...
3456
do wiosny to będzie bieda , ,emeryt robotnik , jak mu zostanie na miske ryżu to będzie cud . a wszystko winien wirus.
mark234
Foliarze, szury, trole Putina ludzie czerpiący wiedzę z szemranych stroni memów wiekszość to przypadki psychiatryczne paranoja itd, część nieuki. zawsze się znajdzie odsetek szurów społeczeństwie. Ciekawi mnie skąd tyle szurów na forum Bankiera??
pawblo77
To powiedz twardy realisto ile może trwać dwutygodniowy lockdown albo ile będzie szczepień dwudawkową szczepionką. Znajdź wypowiedzi ekspertów z przed 2 lat. Tylko na podstawie wiedzy z telewizji mainstreamowej uważny obserwator musi nabrać wątpliwości.
pozhoga odpowiada pawblo77
Na początku była ściema o JEDNEJ dawce. Potem dwie. Teraz trzy - tym razem to już na pewno się uda :)

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki