REKLAMA

Piotr Woyciechowski odwołany z funkcji prezesa PWPW

2017-10-16 16:39
publikacja
2017-10-16 16:39

Rada Nadzorcza Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odwołała Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa zarządu - podała w poniedziałkowym komunikacie spółka. PWPW zaprzeczyła jednocześnie medialnym doniesieniom jakoby zarząd spółki uczestniczył w nagrywaniu rozmów związkowców.

fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Informacje o odwołaniu Piotra Woyciechowskiego z funkcji prezesa jako pierwsze podało radio RMF FM. Wcześniej zarówno dziennik "Fakt" jak i radio RMF FM donosiły o nagrywaniu prywatnych rozmów pracowników i związkowców PWPW.

"Zarząd Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w nawiązaniu do dzisiejszych doniesień medialnych oświadcza, że nie jest prawdą, jakoby miał wiedzę, a tym bardziej brał udział w nagrywaniu jakichkolwiek rozmów związkowców. Oświadczamy, że jakiekolwiek tego rodzaju insynuacje pod adresem Zarządu PWPW SA. spotkają się z adekwatną reakcją z wykorzystaniem wszelkich instrumentów prawnych" - czytamy w komunikacie Zarządu Polskiej Wytwórni papierów Wartościowych SA.

Jednocześnie zarząd PWPW zaznaczył, że opisane zdarzenie miało miejsce poza terenem spółki. Wyraził także nadzieję, że osoby zainteresowane "samodzielnie podejmą właściwe kroki prawne w celu obrony swoich interesów".

W komunikacie podkreślono, że zarząd spółki prowadzi rozmowy z organizacjami związkowymi działającymi w PWPW, "co skutkuje całym szeregiem inicjatyw i działań służących dobru pracowników Spółki". Zarząd podkreśla też dobrą sytuację spółki. Według informacji przesłanej PAP, średnie wynagrodzenie miesięczne wynosi w niej ok. 6,7 tys. zł brutto.

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

"W ostatnim kwartale podwyżki otrzymało ok. 600 pracowników (blisko 30 proc. załogi), z których przeważającą większość stanowią pracownicy na stanowiskach produkcyjnych. Na wniosek Zarządu wszyscy pracownicy otrzymali najwyższe w historii Spółki nagrody z zysku (w wysokości średnio 2,5-krotności miesięcznego wynagrodzenia)" - podała PWPW SA.

Jak podawały "Fakt" i RMF FM, związkowcy z PWPW mieli zostać nagrani w jednej z kawiarni w pobliżu PWPW, a nagrania z podsłuchów miały trafić pocztą elektroniczną do członków dwóch największych związków zawodowych w Wytwórni.

"Na plikach, wysłanych z anonimowego konta pocztowego, słychać m.in. innymi Jacka Trabczyńskiego, zwolnionego przez obecny zarząd pracownika i wieloletniego szefa Solidarności w zakładzie i Tomasza Sztangę, członka zarządu wybranego przez załogę. Ten ostatni o sprawie nielegalnych nagrań miał już powiadomić Radę Nadzorczą Wytwórni. Wybrani przez pracowników członkowie zarządu, rady nadzorczej i związków zawodowych uważają, że mogą być śledzeni" - poinformowało radio RMF.

Oświadczenie w sprawie sytuacji w PWPW wydało Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. "Wolność organizowania się pracowników i działania w związkach zawodowych stanowi jeden z filarów demokratycznego państwa prawa i nie ma zgody na jej ograniczanie. Pracownicy, którzy czują się nieustannie obserwowani, nie mogą swobodnie i odważnie walczyć o swoje prawa ani o sprawiedliwe zasady w życiu społecznym. Wzmagająca się pogarda dla pracowników i związkowców jest zaprzeczeniem istoty demokratycznego i otwartego społeczeństwa" - czytamy w komunikacie OPZZ.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. zajmuje się m.in. produkcją paszportów, dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów wydawanych w Polsce i w innych krajach. PWPW jest także producentem banknotów zamawianych m.in. przez Narodowy Bank Polski. Spółka znajduje się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa. Nadzór właścicielski nad PWPW SA sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Piotr Woyciechowski był prezesem PWPW od stycznia 2016 r. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze m.in. w Nafcie Polskiej - SA, spółkach Naftor, GGKO, Post Media Service. Jest autorem ekspertyz i opinii sporządzanych dla potrzeb organów państwowych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony informacji niejawnych, b. wiceszefem komisji likwidacyjnej WSI.

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki