REKLAMA

Pierwsza ukraińska spółka na NewConnect

2011-02-10 07:40
publikacja
2011-02-10 07:40

Do grona spółek notowanych na NewConnect dołącza Agroliga Group PLC. Będzie to pierwsza ukraińska spółka, która zadebiutuje na rynku alternatywnym GPW.


Do tej pory na głównym parkiecie warszawskiej giełdy są notowane: Agroton, Astarta, Kernel, Milkiland oraz Sadovaya. Agroliga jest czwartą spółką zagraniczną na rynku NewConnect - po BGS Energy i Photon Energy z Czech oraz Intercapital Property Development z Bulgarii. Dzisiejszy debiutant na tym rynku - spółka Fresh24.pl sprawił, że łączna liczba spółek notowanych na Głównym Rynku i na NewConnect wyniosła 600.GPW spodziewa się kolejnych debiutów spółek ukraińskich zarówno na rynku regulowanym jak i alternatywnym. Jeszcze w roku pierwszym półroczu 2011 r. warszawska giełda planuje uruchomić indeks spółek ukraińskich.

Współpraca polskiej giełdy z ukraińskim biznesem jest ważnym elementem naszego rozwoju i umacniania pozycji GPW, jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Dla firm z Ukrainy, będących liderami w swoich branżach, obecność na naszych rynkach jest szansą pozyskanie kapitału, rozwój i ekspozycję na arenie międzynarodowej dla potencjalnych inwestorów i kontrahentów.GPW

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Czy to dobry moment na inwestowanie?

Czy to dobry moment na inwestowanie?

Komentarze (1)

dodaj komentarz
irkolo
żadna z tych "ukraińskich" spółek z GPW nie ma ukraińskiego ISIN

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki