REKLAMA

PiS utrzyma władze? Rzecznik rządu zdradza wewnętrzne sondaże

2023-09-28 10:42
publikacja
2023-09-28 10:42

Według naszych wewnętrznych badań mamy szansę na samodzielną większość, dlatego te 2,5 tygodnia jest dla nas kluczowe - podkreślił w czwartek w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller. 

PiS utrzyma władze? Rzecznik rządu zdradza wewnętrzne sondaże
PiS utrzyma władze? Rzecznik rządu zdradza wewnętrzne sondaże
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślał w środę, zapowiadając konwencję partii w Katowicach: "Przed nami kilkanaście dni ciężkiej pracy, ale przypominam - i to jest obowiązek każdego, kto chce naprawdę naszego zwycięstwa - konwencja w Katowicach. Tam musimy być". "Po tej konwencji jeszcze więcej siły, jeszcze więcej energii i w niedzielę, 15 października, w imieniny Jadwigi - bo akurat moja śp. mama była Jadwigą - otwieramy szampana i może nie tylko" - mówił Kaczyński, podkreślając, że nie ma w Polsce innych sił politycznych, niż jego partia i cała Zjednoczona Prawica, które "są w stanie w Polsce zapewnić niepodległość, demokrację i rozwój".

Również rzecznik rządu Piotr Müller przekonywał w czwartkowej rozmowie do głosowania na PiS, które - jak mówił - gwarantuje stabilność rządów. "Rok 2015 i 2019 udowodnił, że w kampanii wyborczej da się przekonać Polaków do tego, aby zaufać w stabilny rząd. Wiem, że niektórzy się wahają np. pomiędzy nami a Konfederacją czy PSL i mamy na to odpowiedź: lepiej zagłosować na PiS, dlatego że gwarantuje stabilność rządów, a koalicje zawsze powodują pewnego rodzaju wstrząsy" - powiedział Müller.

"Wedle naszych badań wewnętrznych jest tak, że mamy szansę na samodzielną większość, dlatego te 2,5 tygodnia jest dla nas kluczowe" - zaznaczył.

Rzecznik rządu pytany był m.in. o zapowiedziany przez szefa PO Donalda Tuska na 1 października w Warszawie "Marsz Miliona Serc". Müller powiedział, nie przewiduje takiego sukcesu Marszu, na jaki liczy PO.

Müller mówił również o koalicji Trzecia Droga (PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni). Jego zdaniem Trzecia Droga jest na krawędzi progu wyborczego. "Donald Tusk robi wszystko, by zrzucić ich z krawędzi. Próbuje zmusić ich, by szli na marszu PO, a wiadomo, że uczestnictwo w takim marszu zawsze anihiluje mniejsze partie polityczne, a nie im pomaga" - zauważył.(PAP)

Autorka: Delfina Al Shehabi

del/ sdd/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (44)

dodaj komentarz
mesten
W TVP Info podali, że ich oglądalność wynosi 1 568 000 tyś. czyli jakieś półtora miliarda. Pewnie hindusi sprawdzają czy jeszcze można kupić wizy.
inwestor.pl
PiS ma poparcie jakieś 46% w wewnętrznych strukturach czyli w samym PiSie. xD
ssmentek
Naprawdę tak powiedział, czy to kolejny fake news? Wczoraj pół tekstów to były zwykłe kłamstwa... Na bankier.pl nigdy nie wiadomo.
kryzysio
PiS utrzyma władze gdzie?
Sprawdzajcie teksty przed publikacją, nie naśladujcie portaliku "Gazeta.pl".
vacarius
Aż nie musicie iść na wybory PISowce.
samsza
Przyjmijmy, że to poważna wypowiedź, plus zasadę braku lekceważenia. Wyborców nie zdecydowanych jest kilkanaście %, było ok. 10%, ale na chwilę poszli do Konf i wrócili.
Czyli żart, że zagłosują wszyscy na pis? Podobno tam najbardziej nie lubią i PiS i KO.
Czy jest inna możliwość tłumacząca wypowiedź?
:)
samsza
Czy będzie bolesna lekcja demokracji :) jak mniemam dla głównie młodych ludzi?
Przyzwyczajeni, że władza "wszystko" ułatwia, zwłaszcza wnioski o kasę... nie sprawdzą teraz gdzie centralny rejestr wyborców ich przydzieli... w dniu wyborów pójdą do komisji, a tam "nie ma pana"... lecimy do domu, w internecie.
Czy będzie bolesna lekcja demokracji :) jak mniemam dla głównie młodych ludzi?
Przyzwyczajeni, że władza "wszystko" ułatwia, zwłaszcza wnioski o kasę... nie sprawdzą teraz gdzie centralny rejestr wyborców ich przydzieli... w dniu wyborów pójdą do komisji, a tam "nie ma pana"... lecimy do domu, w internecie... jest 200-300 km dalej... lub od razu rezygnujemy!
No, to byłby przepis na większość, zgodny z regułami. Pomstowanie nic nie pomoże, bo przed szkodą trzeba być mądrym.
karbinadel
Gdyby to była prawda, to by o tym nie PiSali. Musi się nieźle palić pod sempiterną, skoro tak zaklinają rzeczywistość. Opozycja jest słaba, ale może ludzie po prostu mają już dość tych kłamczuchów o lepkich rękach
samsza
"zakonnica na pasach" 2.0
to ten etap...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki