REKLAMA

Orange Polska planuje na początku '21 przedstawić strategię na najbliższe lata z ważną rolą ekologii

2020-10-19 12:04
publikacja
2020-10-19 12:04
fot. REUTERS/Darren Staples / FORUM

Orange Polska na początku 2021 roku planuje przedstawić nową strategię rozwoju na najbliższe lata, w której ważną rolę ma odgrywać ekologia - poinformował prezes spółki Julien Ducarroz w wywiadzie na stronie internetowej Orange Polska.

"Planujemy, że na początku przyszłego roku przedstawimy wraz z zarządem nową strategię. Nie chcę za wiele zdradzać, ale mogę powiedzieć, że ekologia będzie z pewnością odgrywać bardzo ważną rolę w naszym kolejnym planie strategicznym" - powiedział prezes.

Dodał, że w ramach przygotowań do nadejścia 5G i zwiększonej ilości przepływu danych, telekom chce dywersyfikować źródła energii.

"Musimy korzystać z zielonej energii wiatrowej lub słonecznej, dlatego wkrótce uruchomimy dwie farmy wiatrowe, które zapewnią nam około 10 proc. w miksie energetycznym naszej sieci. W ciągu najbliższych 3-4 lat powinniśmy podnieść ten poziom do 50-60 proc." - powiedział prezes.

W lipcu Orange Polska podpisał z Enefit trzyletnią umowę zakupu energii od Enefit z farm wiatrowych Jarocin Wschód i Krotoszyn.

W ramach działać proekologicznych Orange Polska zachęca klientów do wrzucania zużytych, zepsutych telefonów do specjalnych pojemników do recyklingu w salonach oraz zapewnia odkupienie sprawnych, starszych modeli smartfonów.(PAP Biznes)

epo/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki