Opla czekają duże zmiany. Nowe szefostwo, koncept stylistyczny i technologia

Po przejęciu marki Opel/Vauxhall, francuski koncern PSA robi wszystko, żeby produkcja jej samochodów stała się rentowna. Gigant już odczuł pozytywne skutki w poziomie sprzedaży, ale na efektywność finansową trzeba jeszcze zapracować.

(Opel)

Już od pewnego czasu co rusz pojawiają się kolejne informacje o zmianach w Oplu. Teraz do kierownictwa firmy trafili Francuzi od lat związani z koncernem PSA – Xavier Duchemin i Frederic Brunet. Panowie zajmą się odpowiednio sprzedażą i marketingiem oraz finansami. Zaczną pracę na nowych stanowiska od 1 sierpnia 2018 r.

Ople podbijają sprzedaż PSA

Francuski koncern motoryzacyjny PSA produkujący m.in. peugeoty, citroeny i dsy kupił od General Motors markę Opel zaledwie rok temu, ale prace nad nowym konceptem już idą pełną parą. Poza wymianą szefostwa, samochody Opla przejdą na proces technologiczny całej grupy PSA w celu cięcia kosztów, a dodatkowo marka ma zostać wzmocniona nową odsłoną.

PSA dziś opublikowało już pierwsze wyniki od przejęcia Opla. Sprzedaż koncernu, który jest dziś drugą siłą na rynku po niemieckim Volkswagenie, wzrosła w relacji rok do roku o 38 proc. z poziomu 1,58 mln szt. do 2,18 mln szt. Wykluczając z tej analizy sprzedaż samych opli i vauxhalli, sprzedaż PSA wzrosła o zaledwie 1,9 proc. To jednak i tak dobry wynik biorąc pod uwagę wycofywanie peugeotów i citroenów z Iranu – sprzedaż na Bliskim Wschodzie spadła w przypadku francuskich marek o ponad ¼.

Opel – Peugeot po liftingu?

Żeby utrzymać dobre wyniki i odbudować wizerunek marki Opel, PSA podejmuje radykalne kroki. W tym tygodniu francuski dziennik „Le Monde” podał, że francuska grupa chce pozbyć się „technologicznego serca marki Opel”, czyli centrum badań i rozwoju w Russelsheim. Jego wartość wyceniono na 500 mln euro – aktywa zaproponowano czterem firmom z branży motoryzacyjnej, a sprzedaż ma zostać zamknięta do końca roku, a produkcja opli ma przejść na technologie wykorzystywane w koncernie PSA.

To jeden z elementów restrukturyzacji coraz mniej rentownej produkcji Opla. To jednak nie koniec zmian. Samochody marki Opel i Vauxhall mają przejść znaczący remodelling. Na razie pokazano jedynie zarys koncepcji z kształtem przednich świateł, ale koncern zapowiada duże zmiany. Dodatkowo logo Vauxahalla ma zostać nieco podrasowane – wszystko po to, żeby wyraźnie zaznaczyć pogoń marki za rynkiem samochodów elektrycznych.

Nowe auto nazywane Branc Concept będzie prototypem, który ma jednoznacznie wskazać kierunek stylistyczny, w jakim będzie zmierzał Opel pod skrzydłami PSA w najbliższych latach.

MG

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
14 33 liczygrosz

Zwiekszanie rentowności przez obniżanie jakości i zwiększanie awaryjności... niczego więcej po francuzach się nie spodziewam.

! Odpowiedz
52 15 jasiek2017

Opel dla mnie to jak VW, jeden szajs. Nie znam nikogo kto posiada Opla czy VW i nie narzeka na awarie.

! Odpowiedz
5 39 yodamaster

A co znajomi kupili, Passaty 10 czy 15 letnie z przebiegami po 180000km?

! Odpowiedz
1 15 liczygrosz odpowiada yodamaster

Wszyscy Niemcy, którzy jeżdżą samochodami tylko do kościoła na niedzielną mszę, sprzedają swoje fury z przebiegami 180-190tys km

! Odpowiedz
15 3 jasiek2017 odpowiada yodamaster

chlopcze to, ze Ty jestes biedakiem i kupujesz szroty z demobilu nie znaczy, ze innych nie stac na nowe auta z salonu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia