Ograniczenia dla mediów w czasie pierwszego posiedzenia Sejmu. Marszałek Witek się tłumaczy

Kancelaria Sejmu musi nad wszystkim organizacyjnie zapanować tak, aby pierwsze posiedzenie izby wyglądało godnie i dostojnie - powiedziała w piątek marszałek Sejmu Elżbieta Witek pytana o ograniczenia dla dziennikarzy w dniu inauguracji nowej kadencji. Marszałek poprosiła media o zrozumienie.

(fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / Flickr)

Centrum Informacyjne Sejmu poinformowało, że w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji - we wtorek 12 listopada - wyłączone z użycia będą okolice tzw. stolika dziennikarskiego. "Dla dziennikarzy i przedstawicieli mediów 12 listopada udostępniona będzie sala nr 106 w bezpośredniej okolicy holu głównego z możliwością śledzenia transmisji z Sali Posiedzeń" - przekazało CIS w komunikacie.

Marszałek Sejmu kończącej się kadencji proszona w piątek przez dziennikarzy o uzasadnienie tych decyzji powiedziała, że dzień inauguracji nowej kadencji Sejmu jest bardzo uroczysty.

"Mamy kilkudziesięciu posłów, którzy po raz pierwszy zasiądą w tej izbie i dla nich ma to być uroczystość, która pozostanie w ich pamięci na bardzo długo. Kancelaria Sejmu jest zobowiązana, żeby było wszystko godne i uporządkowane. Nad tym wszystkim trzeba organizacyjnie zapanować żeby wyglądało to dostojnie i godnie" - powiedziała Witek.

Marszałek poprosiła dziennikarzy o zrozumienie. "Są pewne ograniczenia i bardzo prosiłabym żebyśmy wspólnie te ograniczenia dostrzegli" - dodała.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski, Marta Rawicz

mm/ mkr/ mok/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 carlito1

To będzie kosztowna inauguracja...... Stąd takie decyzje do tego rzady komunistyczne zawsze rozmawiały tylko z klakierami

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil