Odpisy zmniejszą skonsolidowany zysk netto ZE PAK za 2018 rok o 220 mln zł - komunikat

2019-03-08 22:12
publikacja
2019-03-08 22:12
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Wyniki testów na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych grupy ZE PAK SA wskazują na utratę wartości w wysokości 220 mln zł, co przełoży się na zmniejszenie skonsolidowanego wyniku finansowego netto o tę kwotę - podała spółka w komunikacie. Odpis aktualizujący nie wpłynie na wartość skonsolidowanego wyniku EBITDA.

Odpis w całości dotyczy utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych Elektrowni Pątnów II Sp. z o.o.

"W procesie analizy największy wpływ na wyniki miało uwzględnienie zmiany w zakresie wartości odzyskiwalnej aktywów trwałych związane z ustaleniami zapadłymi na forum UE dotyczącymi wewnętrznego rynku energii, które to ustalenia dla jednostek wytwórczych niespełniających określonych kryteriów emisyjności w zakresie CO2 zakładają eliminację wsparcia w formie płatności z mechanizmu rynku mocy po 1 lipca 2025 roku" - podano w komunikacie.

W jednostkowym sprawozdaniu finansowym spółka dokonana odpisów w wysokości 77 mln zł z tytułu utraty wartości KWB Adamów SA. Odpis obniży jednostkowy wynik finansowy netto ZE PAK, ale nie wpłynie na wartość jednostkowego wyniku EBITDA. Odpis nie wpłynie na działalność wydobywczą KWB Adamów.

Spółka poinformowała, że wymienione operacje mają charakter niepieniężny, księgowy i nie wpływają na sytuację płynnościową spółki i grupy. Spółka zastrzegła, że sprawozdanie skonsolidowane i jednostkowe jest w trakcie weryfikacji przez biegłego rewidenta, dlatego powyższe kwoty mogą ulec zmianie. (PAP Biznes)

tj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki