REKLAMA

Odpisy ING Banku Śląskiego dot. kredytów CHF zwiększą koszty ryzyka IV kw. o ok. 250 mln zł

2021-01-20 19:16
publikacja
2021-01-20 19:16
fot. Jaap Arriens / ZUMA Press

Dodatkowe odpisy ING Banku Śląskiego z tytułu strat oczekiwanych na portfelu kredytów hipotecznych indeksowanych do franka szwajcarskiego zwiększą koszty ryzyka w IV kw. 2020 roku o ok. 250 mln zł - poinformował bank w komunikacie.

"Oszacowana, zgodnie z wymogami MSSF 9 oraz aktualnym stanem wiedzy, kwota dodatkowych odpisów jest w ocenie zarządu banku istotna i spowoduje zwiększenie kosztów ryzyka IV kwartału 2020 roku o około 250 mln zł" - podano w komunikacie.

Jak podano, wstępnie szacowany wzrost wartości odpisów w stosunku do szacunku z poprzedniego kwartału wynika głównie ze zmian w założeniach modelu, obejmujących m.in. modyfikację możliwych scenariuszy, zmianę prawdopodobieństw wystąpienia poszczególnych scenariuszy oraz wzrost prognozowanej liczby nowych spraw spornych.

Bank wskazał, że powyższa kwota może ulec zmianie. Zaktualizowana informacja dotycząca wysokości salda odpisów oraz ich wpływu na skonsolidowany wynik finansowy banku zostanie przedstawiona w sprawozdaniu finansowym za 2020 rok, którego publikacja zaplanowana jest na 12 marca. (PAP Biznes)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki