REKLAMA

Nowojorska Opera zbankrutowała. Zabrakło 7 mln USD

2013-10-02 00:41
publikacja
2013-10-02 00:41

Po 70 latach działalności zbankrutowała Nowojorska Opera Miejska. Do kontynuacji przedstawień zabrakło 7 milionów dolarów.

Placówka była źle zarządzana i jej władze nie miały pomysłu na dalszą działalność - powiedział burmistrz Nowego Jorku, Mike Bloomberg, który odmówił ratowania opery. Finansowego wparcia nie udzieliła również prywatna fundacja Bloomberga.

"To oburzające, że władze tak bogatego miasta pozwalają zbankrutować operze, która przez 70 lat promowała młodych artystów - powiedział Placido Domingo, który rozpoczynał karierę właśnie na deskach New York City Opera.

Oburzeni są nie tylko artyści ale i nowojorczycy. Bowiem opera prowadziła edukacyjne programy dla dzieci i młodzieży. Jej założeniem była promocja młodych twórców i przyciągnięcie do opery zwykłych zjadaczy chleba. Nowojorczycy nazywali ją operą dla robotników.

IAR/ Małgorzata Kałuża PR Nowy Jork/zr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~FDAS
SKORO NIE MIELI POMYSŁU TO TRZEBa było ich wymienić. ZNÓW BŁĄD OBAMY BO TO ON ZA TO ODPOWIADA .. ZA PAŃSTWO URZĘDY JEDNOSTKI PUBLICZNE I LUDZI...
~kpo
Obama odpowiada za miejską, powtarzam miejską operę w Nowym Jorku? Człowieku. Ogarnij się...
~Opera za trzy pensy
Poczekaja chwilke i kupia od Piesiewicza "Opera Grodzka" w trzech aktach: odkuja sie natychmiast, plajta im nie zagrozi. Chetnie wyslemy Grodzka na turnee , moze nie wroci:)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki