REKLAMA

Nowa strategia Polwaksu zakłada m.in. osiągnięcie 17 mln zł EBITDA i 260 mln zł przychodów w '22

2020-01-31 13:54
publikacja
2020-01-31 13:54

Zarząd Polwaksu przyjął strategię działalności na lata 2020-22, którą zatwierdziła rada nadzorcza. Spółka zakłada m.in. osiągnięcie w 2022 r. powyżej 17 mln zł EBITDA oraz powyżej 260 mln zł przychodów netto ze sprzedaży - podano w komunikacie. Polwax poinformował, że wznawia prace prospektowe w związku z ofertą publiczną akcji na okaziciela serii E.

/ Polwax SA

Środki z emisji akcji serii E spółka chce przeznaczyć na sfinansowanie nakładów inwestycyjnych związanych z reorganizacją realizowaną w oparciu o koncentrację produkcji parafin w Jaśle oraz na spłatę kredytu inwestycyjnego.

O wstrzymaniu prac prospektowych spółka informowała w październiku 2019 r. Podawano wówczas, że decyzja o zawieszeniu prac została podjęta ze względu na prowadzone rozmowy i analizy z dostawcą technologii oraz kluczowych urządzeń - ThyssenKrupp Uhde Engineering Services GmbH w zakresie prowadzonej inwestycji budowy i uruchomienia instalacji odolejania.

W komunikacie podano, że strategiczne cele finansowe zakładają także, że poziom kredytu długoterminowego na koniec 2022 r. będzie wynosić 12 mln zł.

Poza tym, strategiczne cele zarządu obejmują zwiększenie efektywności prowadzonej działalności dzięki koncentracji produkcji parafin w jednym zakładzie produkcyjnym, kontynuowanie współpracy z dużymi odbiorcami zniczy i świec oraz utrzymanie stabilności w zakresie finansowania działalności operacyjnej poprzez restrukturyzację bieżącego zadłużenia.

Kolejny cel stanowi zabezpieczenie i zagospodarowanie aktywów powstałych w przerwanym i niekontynuowanym procesie inwestycyjnym budowy i uruchomienia instalacji rozpuszczalnikowego odolejania gaczy parafinowych, oraz pozostałych aktywów po przeniesieniu produkcji parafin do Jasła.

Zarząd chce także zdywersyfikować źródła zaopatrzenia w kluczowe surowce i zoptymalizować dostawy oraz doprowadzić do wzrostu rentowności poprzez rozwój produkcji i sprzedaży produktów przeznaczonych dla przemysłu. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki