REKLAMA
WEBINAR

Nowa Zelandia wprowadza zakaz eksportu żywego inwentarza

2023-04-21 08:15
publikacja
2023-04-21 08:15

W Nowej Zelandii wszedł w życie zakaz eksportu żywego inwentarza drogą morską, po raz ostatni dokonano takiej transakcji - oświadczył w piątek nowozelandzki minister rolnictwa Damien O'Connor. W kraju wdrożono ten zakaz ze względu na troskę o dobrostan zwierząt.

Nowa Zelandia wprowadza zakaz eksportu żywego inwentarza
Nowa Zelandia wprowadza zakaz eksportu żywego inwentarza
fot. endless design / / Shutterstock

Rząd Nowej Zelandii ogłosił w 2021 roku, że transport zwierząt za granicę, m.in. do takich krajów jak Chiny, zostanie wstrzymany, a rolnicy otrzymają dwa lata na wycofanie się z hodowli na eksport i znalezienie nowego źródła dochodów.

"Nasze położenie na mapie świata powoduje, że podróż na półkulę północną zawsze będzie długa, a to wiąże się z nieuniknionymi wyzwaniami w zakresie dobrostanu zwierząt" - stwierdził minister O'Connor w oświadczeniu, w którym ogłosił, że zaprzestano eksportu żywego inwentarza.

Eksport zwierząt drogą morską stanowił ok. 0,32 proc. przychodów od 2015 roku z eksportu sektora podstawowego Nowej Zelandii, który obejmuje rolnictwo i górnictwo - podała agencja Reutera. Całkowita wartość eksportu żywego inwentarza w 2022 roku wyniosła 322,78 mln USD.

Nowa Zelandia ogłosiła w 2020 roku, że zamierza dokonać przeglądu sytuacji dotyczącej eksportu zwierząt po tym, jak wprowadziła środki tymczasowe w reakcji na zatonięcie statku płynącego do Chin. W tragicznym wypadku zginęło 41 z 43 członków załogi statku oraz prawie 6 tys. przewożonych nim krów. (PAP)

kjm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ochrona zwierząt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki