REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo ws. eksplozji w gazociągach Nord Stream

2022-10-10 21:44
publikacja
2022-10-10 21:44
Dodaj Bankier.pl w Google

Prokuratura federalna w Karlsruhe w poniedziałek wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego sabotażu i eksplozji w gazociągach Nord Stream 1 i 2 - poinformował rzecznik prokuratury. Istnieją podejrzenia o "umyślne spowodowanie wybuchu" i "antykonstytucyjny sabotaż".

Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo ws. eksplozji w gazociągach Nord Stream
Niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo ws. eksplozji w gazociągach Nord Stream
fot. Danish Defense Ministry / / Xinhua News Agency

Podkreślono szczególną wagę sprawy: "Chodzi o poważny, brutalny atak na dostawę energii. Może to wpłynąć na bezpieczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne Niemiec. "Szybkich rezultatów nie należy się spodziewać" - dodał rzecznik, cytowany przez portal dziennika "Welt".

Minister sprawiedliwości Marco Buschmann zapewnił, że władze niemieckie wraz z partnerami europejskimi wyjaśnią, kto jest odpowiedzialny za sabotaż linii. "Nie damy się zastraszyć atakiem na rurociągi Nord Stream" – powiedział polityk agencji dpa. (PAP)

bml/ mal/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
faramir_z_gondoru
Czy mamy rozumieć, że winny jest już wskazany i trzeba tylko dorobić całą otoczkę pod z góry założoną tezę? Chyba że Niemcy wybrną z tego, umarzając śledztwo z braku możliwości wykrycia sprawcy. Nie wierzę, że wskażą tego prawdziwego.

Powiązane: Nord Stream 2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki