REKLAMA

Nie ma planów wprowadzenia zmian w podatku od wydobycia niektórych kopalin

2019-12-30 13:22
publikacja
2019-12-30 13:22

Resort finansów nie planuje na razie zmian w podatku od wydobycia niektórych kopalin – powiedział PAP Biznes wiceminister finansów Jan Sarnowski.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

„Przed tworzeniem planów na przyszłość warto przyjrzeć się funkcjonowaniu już obowiązujących regulacji. W przypadku, gdy od 1 lipca 2019 r. obniżyliśmy podatek od wydobycia niektórych kopalin w zakresie miedzi i srebra o 15 proc., to do momentu, w którym nie zbadamy wpływu na branżę tego kroku, trudno jest mówić o dalszych planach. Będą potrzebne analizy post-factum po dokonanych już teraz zmianach” – powiedział Sarnowski.

W maju 2019 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zmniejszyła o 15 proc. tzw. podatek miedziowy płacony przez KGHM Polska Miedź.

Podatek od wydobycia niektórych kopalin (miedzi i srebra) jest pobierany w Polsce od 18 kwietnia 2012 r. Wielkość podatku, który wpływa do budżetu państwa, zależy od: wartości surowców na rynku światowym, od kursu dolara amerykańskiego, w którym miedź i srebro są notowane na giełdzie oraz od wolumenu wydobycia. Podstawę opodatkowania stanowi ilość miedzi oraz srebra zawarta w wyprodukowanym koncentracie. (PAP Biznes)

pat/ mmu/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Ale przecież PiS mówił że PO jest złe i ten podatek też jest zły...:/ Aż tu zmiana kieszonki do czyjej wpada i już jest dobry :)

Powiązane: Podatek od kopalin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki