REKLAMA
JANUSZ KRYPTO

Nawrocki o kontrkandydatach: Są funkcjonariuszami partyjnymi

2025-01-18 14:45, akt.2025-01-18 17:21
publikacja
2025-01-18 14:45
aktualizacja
2025-01-18 17:21

Moją partią jest Polska, kontrkandydaci są funkcjonariuszami partyjnymi – mówił w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami w Choszcznie popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki.

Nawrocki o kontrkandydatach: Są funkcjonariuszami partyjnymi
Nawrocki o kontrkandydatach: Są funkcjonariuszami partyjnymi
fot. Jakub Porzycki / / FORUM

Nawrocki przypomniał, że nie był i nie jest członkiem partii politycznej, a mimo to partia polityczna Prawo i Sprawiedliwość zdecydowała się poprzeć „człowieka, który jest jednym z was”, który „jest obywatelem RP i którego partią jest Polska” – zaznaczył.

W jego ocenie to wyraz odwagi i gotowości środowiska politycznego PiS na oddanie losów Polski „w ręce obywateli”.

Zwrócił przy tym uwagę, że jego kontrkandydaci „są po prostu funkcjonariuszami partyjnymi”. Jako przykład podał wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego: „Pan Rafał Trzaskowski, który ma jednego szefa, on jest obecnie premierem polskiego rządu i ten szef nazywa się Donald Tusk”.

Nawrocki zadeklarował, że jeżeli wygra wybory na prezydenta, to „Polska będzie moim jedynym zobowiązaniem”. „Dobre życie Polaków” to hasło, w którym - co podkreślił - zamyka się cały plan i program jego przyszłego działania. Rozwijając je, wskazał kilka podstawowych filarów: naprawienie chaosu w służbie zdrowia, m.in. poprzez utworzenie centrum obsługi pacjenta, uzdrowienie finansów publicznych, postawienie na wielkie i lokalne inwestycje. Nawrocki zobowiązał się być prezydentem, który będzie bronić interesów Polski na arenie międzynarodowej.

Kandydat na prezydenta przypomniał, że jest zwolennikiem silnej Polski w UE, przeciwnikiem „ekoterroryzmu”. Jest też zwolennikiem wspierania Ukrainy w wojnie z Federacją Rosyjską, ale w polityce, na co zwrócił uwagę, „funkcjonuje mechanizm wzajemności”. „Nasz polski rolnik ma prawo czuć się bezpiecznie, gdy zalewa go nieuczciwa konkurencja ze Wschodu (…). My możemy być zwolennikami UE, ale też twardymi z nią negocjatorami” ” – mówił Nawrocki.

Pytany o to, czy, jeśli zostanie wybrany na prezydenta, pozwoli na stawianie w Polsce pomników Bandery, odpowiedział stanowczo, że „nie wyobraża sobie tego, nie dla pomników Bandery w Polsce”.

Nawrocki w sobotę w ramach kampanii wyborczej odwiedza woj. zachodniopomorskie. Rano spotkał się z rolnikami w Pyrzycach. Był w Choszcznie. W Drawsku Pomorskim spotka się z sołtysami, a w Białogardzie z mieszkańcami. (PAP)

ing/ lm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz szybkiej i bezpiecznej pożyczki?
Szukasz szybkiej i bezpiecznej pożyczki?

Komentarze (18)

dodaj komentarz
pstrzezek
Przypomnę że Bierut też był bezpartyjny. Niczym Nawrocki teraz
zenonn
Marzenie o podobnym finale?
trolley
Czy bokserzy mają mikrouszkodzenia mózgu? No mają XD.
hylobiusnews
Z punktu widzenia kampanii- słaba wypowiedź.
Doradca do zwolnienia.
sterl
Obawiam się ,że nie tylko mikro..
nad_niemnem_bez
Och Karol daj już spokój.
Polska bez ciebie sobie świetnie poradzi.
harrytracz
jego kontrkandydaci „są po prostu funkcjonariuszami partyjnymi”
A Cichos? A Woch? A Szumlewicz?
mordad_
Kandydat Obywatelski, a na spotkania którego może wejść tylko ktoś zapisany wcześniej na jedną z list dostępnych w biurach poselskich PiS, mówi o funkcjonariuszach partyjnych?
Czy Kandydat wie, że łamie prawo bo jest Funkcjonariuszem Instytutu Pamięci Narodowej i nie powinien być jak to powiedział "funkcjonariuszem partyjnym"?
Kandydat Obywatelski, a na spotkania którego może wejść tylko ktoś zapisany wcześniej na jedną z list dostępnych w biurach poselskich PiS, mówi o funkcjonariuszach partyjnych?
Czy Kandydat wie, że łamie prawo bo jest Funkcjonariuszem Instytutu Pamięci Narodowej i nie powinien być jak to powiedział "funkcjonariuszem partyjnym"? Może by był na tyle uczciwy i zrezygnował z tej funkcji?
jaroslaw_kaczynski
Szanowni Państwo, stop kłamcom i populistom.
zenonn
Pogonić "niezależnego".
Dawać zmiennika.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki