REKLAMA

NanoVelos chce w 2020 roku rozpocząć testy kliniczne leku na raka

2019-12-11 09:44
publikacja
2019-12-11 09:44

NanoVelos, spółka należąca do grupy NanoGroup, na początku 2020 roku zamierza rozpocząć produkcję leku na raka w standardzie GMP, umożliwiającym podawanie go początkowo zwierzętom w standardzie GLP i docelowo ludziom w badaniach klinicznych - podało NanoGroup w komunikacie prasowym.

fot. Mariano Bazo / / FORUM

"Chcielibyśmy rozpocząć badania kliniczne w przyszłym roku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes NanoGroup Marek Borzestowski.

Spółka podała, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyjęło raport NanoVelos o zakończeniu etapu 2 projektu - Szybka Ścieżka pt. Badania przedkliniczne i kliniczne innowacyjnych nanoformulacji leków przeciwnowotworowych.

Decyzja ta pozwala m.in. na kontynuowanie badań przedklinicznych (etap 3) w standardzie GMP/GLP (dofinansowanie 2 mln zł, koszt całkowity 3 mln zł) oraz rozpoczęcie etapu 4, czyli pierwszej fazy badań klinicznych na pacjentach (dofinansowanie 4,6 mln zł, koszt całkowity 8,7 mln zł).

NanoVelos jest jedną z trzech spółek zależnych, wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi prace nad projektem nanotechnologicznym wspomagającym terapie osób z chorobą nowotworową jajnika i trzustki.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bostonm
warto kibicować tego typu biznesom w PL. Jakoś nie bardzo wierzę w google made in Poland ale nowa metoda podawania leku na raka jest w zasięgu. Testy kliniczne to byłoby coś powodzenia
keryk
No, wreszcie coś się ruszyło... nie mieli mieć tego gotowego już w tym roku?
marta_rut
Tak było zapowiadane, ale podobno spółka czekała jakieś półtora roku na decyzję z NCBR... W każdym razie dobrze, że są pieniądze i lek może już niedługo trafi do pacjentów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki