NanoVelos chce w 2020 roku rozpocząć testy kliniczne leku na raka

2019-12-11 09:44
publikacja
2019-12-11 09:44

NanoVelos, spółka należąca do grupy NanoGroup, na początku 2020 roku zamierza rozpocząć produkcję leku na raka w standardzie GMP, umożliwiającym podawanie go początkowo zwierzętom w standardzie GLP i docelowo ludziom w badaniach klinicznych - podało NanoGroup w komunikacie prasowym.

/ fot. Mariano Bazo / FORUM

"Chcielibyśmy rozpocząć badania kliniczne w przyszłym roku" - powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes NanoGroup Marek Borzestowski.

Spółka podała, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyjęło raport NanoVelos o zakończeniu etapu 2 projektu - Szybka Ścieżka pt. Badania przedkliniczne i kliniczne innowacyjnych nanoformulacji leków przeciwnowotworowych.

Decyzja ta pozwala m.in. na kontynuowanie badań przedklinicznych (etap 3) w standardzie GMP/GLP (dofinansowanie 2 mln zł, koszt całkowity 3 mln zł) oraz rozpoczęcie etapu 4, czyli pierwszej fazy badań klinicznych na pacjentach (dofinansowanie 4,6 mln zł, koszt całkowity 8,7 mln zł).

NanoVelos jest jedną z trzech spółek zależnych, wchodzących w skład NanoGroup. Prowadzi prace nad projektem nanotechnologicznym wspomagającym terapie osób z chorobą nowotworową jajnika i trzustki.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bostonm
warto kibicować tego typu biznesom w PL. Jakoś nie bardzo wierzę w google made in Poland ale nowa metoda podawania leku na raka jest w zasięgu. Testy kliniczne to byłoby coś powodzenia
keryk
No, wreszcie coś się ruszyło... nie mieli mieć tego gotowego już w tym roku?
marta_rut
Tak było zapowiadane, ale podobno spółka czekała jakieś półtora roku na decyzję z NCBR... W każdym razie dobrze, że są pieniądze i lek może już niedługo trafi do pacjentów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki