REKLAMA

Najlepsi z angielskiego. Polska w światowej czołówce

2016-11-16 09:09
publikacja
2016-11-16 09:09

1,5 miliarda osób posługuje się językiem angielskim, a jedynie 400 milionów z nich używa go jako pierwszego języka. To oznacza, że ponad miliard osób włada nim jako językiem wtórym. Które kraje nieanglojęzyczne wykazują jego największą znajomość? 

fot. / / YAY Foto

English Proficiency Index opublikował listę krajów, w których uczy się języka angielskiego oraz oceniła jakość tej edukacji - informuje serwis World Economic Forum. Wśród najlepszej dziesiątki znalazła się również Polska. 

W liście dziesięciu najlepszych krajów, które posługują się językiem angielskim jako drugim, znalazł się tylko jeden kraj nieeuropejski - Singapur. Pierwszą piątkę stanowią natomiast państwa z północy Europy. Ostatnie, dziesiąte miejsce, tuż za Niemcami zajęła Polska z wynikiem 61,4, co plasuje nas przed takimi państwami, jak: Belgia (60,9), Szwajcaria (60,17) czy Portugalia (59,8).

W zakresie państw azjatyckich najlepsze, oprócz wspomnianego Singapuru, były: Malezja (60,7), Filipiny (60,33), Indie (57,3). Najgorzej z językiem angielskim radzą sobie obywatele Bliskiego Wschodu - mieszkańcy Libii (37,82) i Iraku (37,65).

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~emigrant
Co to znaczy "Najlepsza znajomosc" ??? Bazujac na moim doswiadczeniu powiem Wam, ze bardzo dobrze (czyli plynnie w mowie i pismie) jezykiem angielskim posluguje sie max 1 procent Polakow. Co jest miara znajomosci jezyka ? Certyfikaty ? Ja posiadam CAE, pracuje w biurze w Anglii i moj angielski okreslilbym jako dobry. Co to znaczy "Najlepsza znajomosc" ??? Bazujac na moim doswiadczeniu powiem Wam, ze bardzo dobrze (czyli plynnie w mowie i pismie) jezykiem angielskim posluguje sie max 1 procent Polakow. Co jest miara znajomosci jezyka ? Certyfikaty ? Ja posiadam CAE, pracuje w biurze w Anglii i moj angielski okreslilbym jako dobry. Zaczne od tego, ze sa rozne odmiany, tzw. dialekty angielskiego, i czasami Amerykanom trudno zrozumiec Szkotow. Skoncze na tym, ze wielu Polakow (i Polek) przejdzie drastyczna weryfikacje wyobrazen o poziomie znajomosci swojego angielskiego po przyjezdzie do UK (taki maly szok, ze w szkole uczyli zupelnie inaczej)
~Polak
Jesli pracujesz w Polskim oddziale zagranicznej firmy i potrafisz dogadac sie ze wspolpracownikami, potrafisz powiedziec co masz na mysli przez telefon i przez email to znaczy, ze znasz jezyk obcy bardzo dobrze. Nie chodzi o plynna znajomosc, a o praktyczna znajomosc.
~AM
Ten pseudo ranking to marketingowa zagrywka prywatnej firmy EF , która sprzedaje kursy językowe. Są to produkty bardzo drogie. W Polsce z ich usług korzystają głownie nastolatkowie z bogatych domów i to oni robią testy językowe na ich stronie. Dlatego tak dobry wynik Polski.Zero odzwierciedlenia Ten pseudo ranking to marketingowa zagrywka prywatnej firmy EF , która sprzedaje kursy językowe. Są to produkty bardzo drogie. W Polsce z ich usług korzystają głownie nastolatkowie z bogatych domów i to oni robią testy językowe na ich stronie. Dlatego tak dobry wynik Polski.Zero odzwierciedlenia rzeczywistości.
~Matlub
61,4 ale czego? Gramów, metrów? Zgaduje ze %, ale piszcie jednostki proszę.
~kolo
warto umieć język angielski bo w obecnych czasach globalizacji przyda się. Im więcej uczę się angielskiego tym więcej doceniam nasz polski język, który jest bogatszy w słownictwo i pięknie brzmi . A zatem lepiej rzeczywistość można opisać.
~zez
Muszę cię zmartwić, ale polski język nie jest bogatszy w słownictwo. Jest za to o wiele trudniejszy do opanowania niż angielski, bo polski ma odmianę rzeczowników i czasowników oraz bardzo dowolny szyk zdania. Innymi słowy zachwycasz się polskim tylko dlatego, że jest taki skomplikowany podczas gdy naważniejszą rolą Muszę cię zmartwić, ale polski język nie jest bogatszy w słownictwo. Jest za to o wiele trudniejszy do opanowania niż angielski, bo polski ma odmianę rzeczowników i czasowników oraz bardzo dowolny szyk zdania. Innymi słowy zachwycasz się polskim tylko dlatego, że jest taki skomplikowany podczas gdy naważniejszą rolą języka jest komunikacja, więc język prostszy jest lepszy.
~plebs odpowiada ~zez
to dlaczego ludzie nie mowia po Koreansku skoro tam nie ma ani czasow ani form osobowych i wielu innych "dziwnych" rzeczy...

na to ze angielksi jest popularny wplynely czasy kolonizacji
~tomi1231234 odpowiada ~zez
Dzięki prostrzej formie po angielsku można szybciej czytać: to ważne np. dla studentów.
~doubledutch
To, co piszesz, oznacza, że angielski jednak znasz słabo. Dlatego trudniej Ci wyrażać swoje myśli. A co brzmi "piękniej", to kwestia gustu. Holendrzy, z którymi pracowałem, opisali brzmienie polskiego jako "dziwne". Jak widzisz, można i tak.
~najmita
I po co nam ta "znajomość angielskiego" jak kwota wolna od podatku jest najniższa na świecie! I wynosi jedynie 3091 pln ! Czyli ok. 10% tego co mają sąsiedzi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki