Na wyścigi chrzczą sale w Sejmie

2015-08-27 04:12
publikacja
2015-08-27 04:12

Opozycjonista w PRL, były minister pracy Jacek Kuroń i były premier, marszałek Sejmu Józef Oleksy najprawdopodobniej zostaną patronami sejmowych sal - informuje "Rzeczpospolita".

6.04.2013. Uroczystość nadania imienia marszałka Sejmu I kadencji Wiesława Chrzanowskiego sali nr 24 w Sejmie. N/z kardynał acybiskup metropolita warszawski Kazimierz / fot. Krystian Dobuszynski /

Wniosek w sprawie Kuronia skierował do marszałek Sejmu klub PO, zaś ws. Oleksego - klub SLD.

Według dr. hab. Rafała Chwedoruka działania posłów wpisują się w większe zainteresowanie partii polityką historyczną. Nawet ugrupowania, które się od niej odżegnują, starają się wzmacniać korzenie - mówi politolog. Ostatnio bowiem posłowie niemal na wyścigi szukają patronów dla sal.

Jak wylicza "Rz", tylko w tej kadencji sale dostali były premier Tadeusz Mazowiecki, b. marszałek Wiesław Chrzanowski, przedwojenny polityk Wojciech Korfanty, a nawet mało znana przedwojenna posłanka Zofia Moraczewska.

Więcej na http://www.rp.pl (PAP)

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
~normalny
Jak potem taka dzicz,wierząca w cuda,może decydować o losie narodu.Zabobon i głupota.
~EDWARD
Wszędzie tam gdzie coś jest oddawane do użytku publicznego i to nie ważne co , tam od razu znajduje się jak z Matriksa Klecha z miotłą i wodę I zaczyna lać ,żenada i państwo klechów zaczyna być na czele z tymi bigotami z grajdoła pisowskiego i Dudusiem .
~anty_ryży_kutong
Proponuję jeszcze sale "Sprzedawcy Tuska", "Narodowca Kulczyka", "Ministry Muszy" oraz "Wieszcza narodowego Bula"
~Ludek
I co to im pomoże? ?? Stawiać na równi. ..komucha Oleksego,przyjaciela ZSRR i człowieka ,dzięki któremu mogę o tym pisać? I nie bać się że jutro przyjdzie po mnie UB ???to jest żenada !!!
~ToJaChrzczę
A gdzie pozostałe 5 postów. Wyświetla sie "6 komentarzy" a widoczny jeden.
Sala imienia "Wolności Słowa"
~thsaryj
Żadna żenada. Ci co to robią nie są głupi ani zacofani. To manipulacja proreligijnie i prohistorycznie ukształtowanym społeczeństwem. Zwykła socjotechnika stosowana w większości krajów na świecie.
~lech1
Tam juz nawet woda swiecona nie nawroci tych wszystkich bez roznicy jakiej parti bo tam tylko jedno zaklamanie i falsz tyko glupie mowy zeby narod za gebe trzymac bo wszyscy sie boja jak by tak sie stalo wielkie ruszenie wszyscy uciekna za granice gdzie maja fortuny Nasza metalnosc oko za oko takie a biskupi znowu sie uloza tak jak Tam juz nawet woda swiecona nie nawroci tych wszystkich bez roznicy jakiej parti bo tam tylko jedno zaklamanie i falsz tyko glupie mowy zeby narod za gebe trzymac bo wszyscy sie boja jak by tak sie stalo wielkie ruszenie wszyscy uciekna za granice gdzie maja fortuny Nasza metalnosc oko za oko takie a biskupi znowu sie uloza tak jak zawsze -katoliki normalne milosc i noz w plecy
~dasdas
tak się zawłaszcza historię do celów propagandowych.
~plazowicz
Bo oczywiście w tym kraju nie ma żadnych innych problemów do rozwiązania niż nadanie ..sali sejmowej imienia jakiegoś czerwonego pokurcza.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki