Mundialowe promocje kart kredytowych

Emocje związane z mistrzostwami świata w piłce nożnej banki aktywnie wykorzystują do promocji kart kredytowych. Jednak w większości przypadków promocja oznacza możliwość wygrania biletów na mecze finałowe, a nie niższe koszty – zauważa „Gazeta Prawna”.

Bank BPH promuje kartę kredytową BPH MasterCard FIFA World Cup 2006. Jej wydanie kosztuje 75 zł, ale jeżeli klienci wykonają w ciągu dwóch miesięcy od dnia wydania karty co najmniej jedną transakcję, bank nie pobierze opłaty.

– Okres bezodsetkowy został wydłużony z 55 do 116 dni w pierwszym okresie rozliczeniowym, co oznacza, że posiadacz karty będzie mógł dokonać pierwszej spłaty nawet po 4 miesiącach od wykonania transakcji – mówi Jacek Balcer z Banku BPH.

Zerowe oprocentowanie przez okres trzech miesięcy od dnia wydania karty proponuje Citibank Handlowy. Po tym okresie karty: Srebrna i Złota MasterCard 2006 FIFA World Cup oprocentowane będą według stawki 21,96 proc. Natomiast na karcie wydawanej przez Raiffeisen Bank Polska promocyjne oprocentowanie wynosi 5 proc. do końca czerwca. Później wzrasta do 18,99 proc.

Karty związane z mistrzostwami świata oferują również ING Bank Śląski, Pekao SA i PKO BP. W tych przypadkach premią dla klientów jest możliwość wzięcia udziału w losowaniu nagród, np. biletów na mecze finałowe. Jednak kredyty w tych kartach oprocentowane są standardowo.

Opłat za wydanie karty nie pobiera również Bank Gospodarki Żywnościowej. Wystarczy do końca czerwca 2006 roku złożyć wniosek o jej wydanie. Do końca roku nie zapłacimy też za jej użytkowanie.

Wybierając kartę w promocji nie można dać się ponieść emocjom.

– Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na oprocentowanie i prowizje, jakie zapłacimy po okresie promocyjnym. Jeżeli bank nie pobiera opłat za użytkowanie karty, należy sprawdzić, czy nie jest to uzależnione od limitów transakcyjnych. – wyjaśnia Krzysztof Olszewski, doradca finansowy Open Finance.


Na podstawie: Maciej Bednarek / www.gazetaprawna.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne