REKLAMA

Mo-Bruk sprzedaje zakład w Zabrzu za 12 mln zł

2020-10-01 08:20
publikacja
2020-10-01 08:20

Mo-Bruk podpisał umowę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa - zakładu recyklingu metali żelaznych i kolorowych w Zabrzu za 12 mln zł netto - podała spółka w komunikacie. Transakcja ma na celu uporządkowanie poszczególnych linii biznesowych działających w ramach grupy.

"Recykling metali nigdy nie był w centrum naszego modelu biznesowego, dlatego zakład w Zabrzu funkcjonował nieco w oderwaniu od pozostałej działalności spółki. Brak było widocznych efektów synergii. Naturalnym krokiem jest wykorzystanie okazji rynkowej i korzystna sprzedaż zakładu" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Józef Mokrzycki.

Jak podano, zakład w Zabrzu umożliwia przetwarzanie 100 tys. ton odpadów rocznie, a w ubiegłym roku wygenerował około 1,5 mln zł przychodów i 0,3 mln zł straty EBITDA.

"Wartość zakładu w księgach rachunkowych wynosi około 9 mln zł, co oznacza, że w związku ze sprzedażą spółka zanotuje zysk" - napisano.

Mo-Bruk działa w branży przetwarzania odpadów przemysłowych, niebezpiecznych oraz wybranych frakcji odpadów komunalnych. Największym segmentem biznesowym grupy w pierwszym półroczu tego roku, w zakresie gospodarki odpadami, było spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki