Miliony z Unii na lotniska-widma

Polska dostała z UE ponad 100 mln euro na lotniska w Łodzi, Lublinie i Rzeszowie - informuje "Gazeta Polska codziennie". Rzecz w tym, że zamiast obsługiwać łącznie 3 mln pasażerów rocznie, mają one trzy razy mniejszy ruch.

Polska dostała 100 mln euro na lotniska-widma (fot. Malwina Wrotniak / Bankier.pl)

To lotniska-widma, z których korzyści są znikome - to cytat z agencji Reuters, który przytacza gazeta. Jak wynika z raportu Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, takich lotnisk-widm jest w Europie więcej, są m.in. w Estonii, Grecji, we Włoszech i Hiszpanii. (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~zbig

LOTNISKA NASZYCH NAJBLIŻSZYCH SĄSIADÓW ( w/g dokumentu EUROPE&MIDDLE EAST SUPPLEMENT 28 Jun.2012)
Francja - 375 czynnych lotnisk
Niemcy - 330 czynnych lotnisk
Anglia - 175 czynnych lotnisk z tego 75 lotnisk ma określony PCN Pavement Clasyfication Number określający nośnść pasa startowego zezwalającego na start i lądowanie określonej klasy samolotu.
SZWECJA - 93 czynne lotniska 9 milionów ludności
FINLANDIA - 80 czynnych lotnisk 5,2 miliona ludności
DANIA - 36 czynnych lotnisk 5,4 miliona ludności
POLSKA - 56 czynnych lotnisk 38,5 miliona ludności.
W Polsce platformersi nie widzą dalej jak czubek własnego nosa kierują się chęcią natychmiastowego zysku wyprzedają części płyty lotnisk zaweżając bezpieczeństwo
JAKIE TO PRZYNIESIE STRATY DLA REGIONU ZA np.: 30 - 50 lat.???????

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 ~66

miliardy idą na nikomu [ sorry nie dotyczy firm szkoleniowych ] szkolenia , kursy etc. POLSKA ZMARNOWAŁA SZANSE JAKA DOSTAŁA . IDZIEMY W STRONĘ katastrofy ale złodzieje sa zarobieni na pokolenia .

! Odpowiedz
0 8 ~wer

niewazne, na co ida pieniadze.
Wazne ze spolki posredniczace, ludzie nadzorujacy wydawanie dotacji (zazwyczaj przypadkiem dzialacze PO), maja pieniadze
wazne, ze nasz cudowny rzad moze sie pochwalic ile pieniedzy wyadno z UE, ile ina inwestycje

! Odpowiedz
0 8 ~dav

prosze poczytjacie sobie o naszych wspanialych rzadzacych, wejdzcie w ten link, to nie zaden spam: http://wolnemedia.net/gospodarka/kupujemy-od-rosji-gaz-po-najwyzszej-cenie-w-europie/

! Odpowiedz
0 11 ~dav

ale co wy oczekujecie, to że te świnie żrą przy korytach ile wlezie i doprowadzaja ten kraj to ruiny to tylko nasza wina, my co 4 lata glosujemy na te same partie, co pani Ewa Kopacz od tego roku 50mln wiecej na podwyzki dla urzedasow i nowe miejsca pracy, byliscie kiedys w bezrobociu? ile tam pracuje ludzi na jakis kompletnie smiesznych stanowiskach a nie mowie o zusach czy innych instytucjach, tak jak to kiedys ktos napisal, sami dajemy im przyzwolenie by nas rznac w dupe, takze jest to tylko i wylacznie nasza wina, mam nadzieje, ze osoby tutaj sie wypowiadajace nie zrobie tego samego bledu co ja i nie bede mialy przy wyborach w glowie takie partie jak PO, PIS, Ruch Palikota, SLD czy PSL, bo to oni sa ciagle okradaja z dumy bycia polakiem,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~jan_bez_ziemi

Chciałbym tylko delikatnie zauważyć że od ośmiu lat rządzi PO_PSL. I to chyba głównie do nich należy kierować pretensje.

! Odpowiedz
0 6 ~Maciej odpowiada ~jan_bez_ziemi

Chciałbym tylko delikatnie zauważyć, że PO, PSL, PiS, SLD, TR, SP to te same socjalistyczne partie.

! Odpowiedz
0 16 ~gilotyna

a winnych nie ma?! sa tylko gdy trzeba dbać o podwyżki dla darmozjadów za ich rzekomą wielką odpowiedzialność z kraj. Przykładem takiej zaplutej gęby jest poseł Romuald Ajchler z SLD. Ekspert od spółdzielczości dzięki któremu przez 25 lat 12 milionów spółdzielców nie może doczekać się na cywilizowane prawo spółdzielcze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 10 ~piotrbaranowski

Spółdzielnie są od okradania ludzi tak jak te lotniska ... kompletnie niepotrzebne a kosztowne.

! Odpowiedz
0 5 ~mmmm

Mieszkam w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim. Ten człowiek zrobił wiele zła.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil