REKLAMA

Media: dziewięć lotów rosyjskich transportowców z Chin do Rosji; mogą przewozić ładunki wojskowe

2022-11-27 20:22
publikacja
2022-11-27 20:22

Rosyjskie transportowe samoloty An-124 Rusłan w ciągu minionego tygodnia co najmniej dziewięciokrotnie wylatywały z Chin do Rosji, przy czym często z wyłączonymi transponderami, by uniemożliwić śledzenie – podaje ukraiński portal militarny Express-Defence.

Media: dziewięć lotów rosyjskich transportowców z Chin do Rosji; mogą przewozić ładunki wojskowe
Media: dziewięć lotów rosyjskich transportowców z Chin do Rosji; mogą przewozić ładunki wojskowe
fot. PHILIP REYNAERS / / Belga Press

„Regularne loty, a tym bardziej samolotami An-124 Rusłan, wyłączone transpondery, jak również komentarze w chińskich sieciach społecznościowych nasuwają wniosek, że Rosja wysyła samoloty po ładunki wojskowe” – pisze Defence Express.

Portal zaznacza, że serwisy monitoringu lotów rejestrowały loty ciężkich rosyjskich transportowców towarowych linii lotniczych Wołga-Dniepr do Chin. Przy czym rosyjskie samoloty nie zawsze miały włączone transpondery, co utrudnia ich śledzenie.

Portal pisze, że na tę aktywność zwrócili uwagę m.in. miejscowi spotterzy, którzy publikują w internecie nagrania z lądowaniem rosyjskich samolotów na lotnisku w Zhenzhou. Przywołują również komentarze w internecie, że samoloty miałyby zabierać „wyposażenie, kamizelki kuloodporne, kaski, odzież”.

Serwis monitoringu lotów Radarbox odnotowuje w ostatnich siedmiu dniach dziewięć lotów An-124 Rusłan do Chin, przy czym tylko trzy w kierunku powrotnym, co, według Defence Express, „świadczy wprost o wyłączeniu transponderów podczas części lotów”. Samoloty miały numery boczne: RA-82074, RA-82044, RA-82081.

Ukraiński portal podkreśla, że „z pewnością nie są to wszystkie loty do Chin wykonane przez rosyjskie samoloty we wskazanym celu, a tylko te, które trafiły do serwisów monitoringu lotów cywilnych”.

just/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
drabio
Co mogło być w tych samolotach?

Obstawiam że fajerwerki na nowy rok...
prs
GaSSpjutin posyłał łapówy..
Brązowy jezyk od lizania Chińczykom..lol..
kamikaze351
"[...] podaje ukraiński portal militarny Express-Defence."

Twoje wiarygodne źródło informacji na codzień.
zene
Humor z ranka,
jak smietanka :)
________
""podaje ukraiński portal militarny Express-Defence"":)
abcx
Samolotami to pewnie jakieś pierdoły na mikołaja ludzie kupują, konkrety wozi się statkami albo pociągami i nie same chiny są tu istotne ale na cały BRICS oraz kandydaci - nadal intensywnie z ruskimi handlują.
forfun
Nie gadać a chinami tylko izolować od pieniędzy, technologii, zaprzestać zakupów
martynus
Rosja ma połączenie kolejowe z Chinami. Jeden pociąg może przewieźć do 4 000 ton ładunku, tyle co 30 takich samolotów. W czym sensacja?! W ciągu dnia mogą odprawić 20 takich pociągów czyli 80 000 ton. Szukanie sensacji na siłę szkodzi takiemu ukierunkowanemu portalowi jak Bankier, czy warto zamieniać się w "Różowy Rosja ma połączenie kolejowe z Chinami. Jeden pociąg może przewieźć do 4 000 ton ładunku, tyle co 30 takich samolotów. W czym sensacja?! W ciągu dnia mogą odprawić 20 takich pociągów czyli 80 000 ton. Szukanie sensacji na siłę szkodzi takiemu ukierunkowanemu portalowi jak Bankier, czy warto zamieniać się w "Różowy pomponik".
Raffmo
russkie mają problem z wagonami, dużo ich zostało zniszczonych wioząc transporty na wojnę

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki