REKLAMA

Maspex Wadowice skupiła 100 tyś ton owoców

2011-12-21 16:00
publikacja
2011-12-21 16:00

Około 100 tys. ton owoców i warzyw skupiła w tym roku firma Maspex Wadowice, jeden z największych w Polsce producentów soków i napojów. W ocenie przedstawicieli firmy br. jest kolejnym rokiem wysokich cen surowców, co przekłada się na ceny wyrobów gotowych.

Rzecznik spółki Dorota Liszka poinformowała PAP w środę, że Maspex wytwarza m.in. soki, napoje i nektary Tymbark i Kubuś w swoich zakładach w Tymbarku (woj. małopolskie) i Olsztynku (woj. warmińsko-mazurskie).

"Surowce kupujemy głównie z terenów północno-wschodniej Polski oraz z powiatów limanowskiego, nowosądeckiego i myślenickiego w Małopolsce. Zarówno w okolicach Olsztynka, jak i Tymbarku są bardzo dobre warunki klimatyczne do uprawy wielu gatunków owoców i warzyw" - zaznaczyła Liszka.

Skup prowadzony jest również w Rumunii, gdzie wadowicka spółka uruchomiła w tym roku zakład przetwórstwa owoców południowych.

W ocenie przedstawicieli spółki 2011 rok to kolejny rok bardzo wysokich cen surowców: owoców i warzyw oraz koncentratów.

"Wysokie ceny odnotowaliśmy również w przypadku innych kluczowych dla nas surowców - cukru, kawy, kakao, czy opakowań plastikowych. Niestety to musiało przełożyć się na ceny wyrobów gotowych" - poinformowała rzecznik.

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki