REKLAMA

Marka nie zrealizuje wierzytelności z obligacji do czasu zatwierdzenia postępowania układowego

2017-01-31 08:56
publikacja
2017-01-31 08:56

Spółka Marka informuje, że do czasu zatwierdzenia postępowania układowego nie będą realizowane wierzytelności z tytułu obligacji, zarówno odsetki, jak i kwoty nominalne. Obligacje też nie będą wykupowane - podała spółka w komunikacie.

"Terminy spłaty wierzytelności z tytułu obligacji zostaną określone w propozycjach układowych, które zostaną przedstawione wierzycielom. Spółka będzie informowała na bieżąco o podejmowanych działaniach w ramach postępowania restrukturyzacyjnego" - napisano w komunikacie.

18 stycznia Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego spółki Marka w celu zawarcia układu częściowego.

Marka pod koniec 2016 r. złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego. Jak tłumaczyła firma, decyzja podyktowana została potrzebą ochrony praw i interesów spółki, akcjonariuszy oraz kontrahentów w obliczu kumulacji zdarzeń zaistniałych w ostatnim czasie: zmianą prognoz finansowych na 2016 r. oraz bardzo niską wartością objęcia emitowanych obligacji serii L4.

Marka to spółka notowana na rynku NewConnect, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek gotówkowych osobom fizycznym.(PAP)

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki