REKLAMA

MLP Group zaczęło od 25% wzrostu. Już myśli o dywidendzie

2013-10-28 11:26
publikacja
2013-10-28 11:26

MLP Group liczy, że jeszcze w 2013 r. rozpocznie budowę pierwszego projektu typu BTS. Po jego sprzedaży spółka mogłaby wypłacić dywidendę - poinformował wiceprezes MLP Group Radosław Krochta.

"Informowaliśmy, że będziemy wypłacać dywidendę okazjonalnie przy sprzedaży projektów. Chodzi o projekty BTS. Mamy nadzieję, że rozpoczniemy budowę pierwszego takiego obiektu w tym roku. Jesteśmy obecnie w siedmiu przetargach, na dość zaawansowanej pozycji negocjacyjnej" - powiedział dziennikarzom Krochta.

Projekty typu BTS (build to suit) to projekty realizowane pod indywidualne potrzeby inwestora. Mają być one budowane poza parkami należącymi do grupy z przeznaczeniem na sprzedaż.

Wiceprezes poinformował, że budowa takiego obiektu trwa niecały rok. Na pytanie, czy obiekt będzie sprzedawany zaraz po wybudowaniu, odpowiedział: "Chcemy sprzedawać po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie".

Krochta przyznał, że wówczas możliwe byłoby wypłacenie dywidendy z zysku za 2014. Przypomniał, że spółka, chce w przeciągu czterech lat podwoić powierzchnię magazynową z około 350 tys. m kw. obecnie.

"W tym czasie chcemy wydać środki pozyskane z IPO, ponadto będziemy inwestować środki z naszego cashflow" - powiedział. "Obecnie mamy 350 tys. m kw. powierzchni magazynowej i na obecnym banku ziemi moglibyśmy wybudować drugie tyle, jednak chcemy przyspieszyć nasz rozwój i myślimy o dokupywaniu kolejnych działek" - dodał.

Wiceprezes poinformował, że spółkę interesują grunty na Śląsku i Dolnym Śląsku. Na pytanie, czy jakaś akwizycja mogłaby zostać zrealizowana do końca roku odpowiedział: "Myślę, że państwo się nie mylą".

Krochta dodał, że czynsze w tym roku znajdują się na stabilnym poziomie, a nawet można się spodziewać 1-2 proc. średniego wzrostu na czynszu.

W poniedziałek do obrotu na GPW trafiło 11.440.000 akcji serii A, 3.654.379 akcji serii B i 3.018.876 praw do akcji serii C MLP Group. Spółka pozyskała z emisji akcji ponad 90 mln zł. Środki zamierza przeznaczyć na inwestycje: sfinansowanie rozbudowy istniejących parków logistycznych oraz częściowe sfinansowanie zwiększenia zasobów gruntów przeznaczonych pod przyszłe parki logistyczne.

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. Spółka prowadzi pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy i MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

W 2012 r. MLP Group wypracowała 56,9 mln zł zysku netto i 72,9 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 86,1 mln zł. Zysk z aktualizacji nieruchomości inwestycyjnych wyniósł wówczas 19 mln zł. (PAP)

Krótko po rozpoczęciu sesji kurs akcji MLP Group wzrastał o ok. 25 procent.

jow/ kam/ gsu/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki