REKLAMA

MF wprowadza minimalny podatek od nieruchomości komercyjnych

2017-12-25 13:16
publikacja
2017-12-25 13:16

Za tydzień wchodzi w życie nowy, minimalny podatek od nieruchomości komercyjnych. Chodzi o biurowce, galerie handlowe czy hipermarkety, których wartość przekracza 10 milionów złotych.

fot. justaa / / YAY Foto
Jak wyjaśnia dyrektor departamentu podatków dochodowych Maciej Żukowski danina ma skłonić do płacenia tych, którzy do tej pory unikali płacenia podatku dochodowego. Podatnicy, którzy prawidłowo rozliczają się z podatku od nieruchomości komercyjnych, zdaniem rozmówcy Informacyjnej Agencji Radiowej, nie powinni odczuć nowej daniny.

Maciej Żukowski dodaje, że nie jest do dodatkowe obciążenie, tylko próba wymuszenia uczciwego deklarowania podatku od nieruchomości komercyjnych.

Ministerstwo Finansów szacuje, że około 65 procent właścicieli nieruchomości komercyjnych skutecznie unika płacenia podatku dochodowego.

IAR / Karol Tokarczyk/jj

Źródło:IAR
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
niepelnosprawny_org
nieduzy podatek, ale kazdy zapłaci bez wyjątku, to jest sprawiedliwy podatek w swojej definicji...
arfeneusz
fajnie, że wszedł ten podatek, czekam na kataster, może zresetuje ceny mieszkań do poziomów akceptowalnych, wtedy chętnie wejdę na rynek mieszkaniowy jak napisałem tutaj
http://ekonomiczny-wojownik.pl/finanse/dlaczego-nie-inwestuje-w-nieruchomosci/
silvio_gesell
Kataster jest szkodliwy bo zniechęca do remontowania. Najlepsze jest opodatkowanie samego gruntu, tak jak to jest robione w Singapurze, dzięki czemu mają najwyższe PKB per capita.
slc350
I oczywiście właściciele wezmą nowe obciążenia na klatę i odejmą sobie od koryta nie przerzucając kosztów na konsumentów.....
silvio_gesell
Akurat podatku od wartości nieruchomości nie da się przerzucić, ani na konsumentów ani dostawców, bo trzeba go płacić bez względu czy jest obrót czy nie. Na konsumentów i dostawców przerzuca się podatki transakcyjne jak obrotowy, dochodowy i VAT.
autoro odpowiada silvio_gesell
Komentarze różnych analfabetów ekonomicznych czytałem ale w Twoim jest coś szczególnego - głupota, którą opisujesz wygląda jakby była napisana przez osobę z większym poziomem inteligencji niż zazwyczaj ma to miejsce na bankierze.
silvio_gesell odpowiada autoro
To nawet nienajgorsza diagnoza. Ale nie rozmawialiśmy o mnie...
oko1
Brawo już nie długo podatek katastralny i to po cichu bo rozdawnictwo trzeba finansować najpierw zabierają majątki niby złodzieją poprzez konfiskatę rozszerzona do tego męczą prywaciarzy by ich też pozbawić gotówki przez nakładanie kar skarbowych a nie długo zabiorą się za pospolitych obywateli by im zabrać co im dali.
silvio_gesell
Brawo. Cała reszta związana z reformą sądów i uruchomieniem art 7 przez KE to zwykła hucpa, mająca odciągnąć uwagę.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki